Son Konu

#HelpTurkey'e Karşı Açılan #StrongTürkiye Etiketine Bot Hesaplardan Paylaşım Yapıldığı Ortaya Çıktı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4bc5597c1ee0e48c6791680d4a9c1cf2b934237d.jpg

Günlerdir sürat kesmeden büyümeye devam eden orman yangınlarını vatandaşlar kısıtlı imkanlarla söndürmeye çalışıyor. Yangın uçaklarının yetersizliği nedeniyle bölgedeki vatandaşlar büyük zorluk çekiyor. Çaresizler, tedirginler... Bu nedenle de çözümü dünyaya küresel yardım daveti yapmakta buldular. Kısa müddette büyük bir kampanyaya dönüşen #HelpTurkey etiketiyle beşerler toplumsal medyada yardım davetinde bulundu. Bu davetten rahatsız olan Fahrettin Altun da bu etikete karşı olarak da #StrongTürkiye etiketi başlattı. Alışılmış bu etiketle yapılan paylaşımların birçoklarının bot hesaplardan yapıldığı ortaya çıktı. Gelin ayrıntılara bakalım.

Hepinizin bildiği ve derinden hissettiği üzere günlerdir söndürülemeyen ve kâfi envantere sahip olmadığımız için gitgide büyüyen orman yangınları içimizi eritiyor. Yiten canlar, hayat alanlarını kaybeden insanları düşündükçe kahroluyoruz.

Günlerdir bölgede bulunan vatandaşlar kısıtlı imkanlarla bu büyüyen ateşi söndürmeye çalışıyor ama ne yazık ki bu uğraş kâfi olmuyor.

Kâfi müdahale edilmediği için de çaresiz kalan halk, tahlili dünyaya küresel yardım daveti yapmakta buldu. Kısa müddette bu davet bir kampanyaya dönüştü, beşerler toplumsal medyada #helpturkey etiketiyle öbür ülkelerden takviye istedi.

Bu etiketle 2 milyondan fazla paylaşım yapıldı.

Alışılmış bu davetin akabinde yardım daveti yapan insanlara reaksiyon gösterip komplo teorileri üretenler de oldu. Buradan bakabilirsiniz.

Bu komplo teorilerinin akabinde da Türkiye'nin yardım istediği için aciz duruma düşeceğini düşünenler oldu. Bunun üzerine İrtibat Lideri Fahrettin Altun, #StrongTürkiye etiketini başlattı.

#helpturkey etiketi kadar gündem olmayan #StrongTürkiye etiketine birçok bot hesaptan paylaşım yapıldığı ortaya çıktı. Bunlar da ispatı...

Pekala bu duruma şaşırdık mı? Haydi yorumlara...

Üst Alt