Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Kostik nedir ve nerelerde kullanılır? Kostik zararlı mı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yaşam kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Kostik nedir ve nerelerde kullanılır? Kostik zararlı mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 162 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yaşam
Konu Başlığı Kostik nedir ve nerelerde kullanılır? Kostik zararlı mı
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,873
Tepkime puanı
4
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.

Son devirlerde ismini sıkça duyduğumuz sözlerden biri olan kostik birçok farklı eserde kullanılan bir unsurdur. Kostiğin ne işe yaradığı ne olduğu birçok vatandaş tarafından merak edilmeye başlandı. Pekala kostik nedir, ne işe fayda? Kostik ile ilgili tüm merak edilenleri yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Lisanımıza İngilizce'den yerleşen kostik sözü "Caustic Soda" olarak biliniyor. Kostiğin kimyasal ismi sodyum hidroksittir ve çok kuvvetli bir baz olan bileşik, NaOH olarak formüle edilir. Sodyum, hidrojen ve oksijen elementlerinden oluşan bileşik doğal olarak bulunmaz. Kimyasal olarak elde edilir. Elde edilmesi hayli kolay olan kostik, endüstriyel alanda hatta günlük hayatımızda birçok farklı yerde ve eserde kullanılmaktadır. Endüstriyel olarak en çok kullanılan bileşiklerin başında yer alır. Suyun dezenfekte edilmesinden tutunda alüminyum üretimine, sabundan tutunda konutumuzda kullandığımız lavabo açıcılara kadar birçok farklı alanda kullanılıyor.Kostik nedir?

Kostik konutlarda ve birçok farklı alanda günlük olarak kullanılan tesirli bir kimyasal bileşen olarak bilinir. Kostik kimyasalı paklık hususuna karıştırmak suretiyle kullanılmaktadır.Kostik ne işe fayda?

Kostik bilhassa birçok değişik paklık gerecine katılmak suretiyle kullanılan yardımcı bir eserdir. Böylelikle ilgili alanda yapılacak olan paklığın, daha faal ve güçlü biçimde gerçekleşmesine imkan tanır. Kıymetli ve güçlü bir çözücü olduğu için, kısa müddette birçok farklı kir ve lekenin faal bir halde çıkmasına imkan verir.Kostik nerelerde kullanılır?

Kostik bilhassa sabun ve deterjanda yaygın olarak kullanılan bir kimyasal bileşendir. Birebir vakitte sarfiyat açıcılarının ana gereci olduğunu da söylemek mümkün. Bilhassa su ile karıştırıldığında en fazla 5 dakika içerisinde çözünür. Daha sonra suyun sıcaklığını değerli oranda artırır ve uzun bir müddet sıcak kalmasını sağlar. Böylelikle yansımaya girmiş olduğu ana maddeyi yakarak ayrıştırır ve faal bir paklık sağlar.Kostik ziyanları nelerdir?

Kostik çözeltisi bilhassa epey yakıcıdır ve bu bahiste ziyanlıdır. Tıpkı vakitte etrafa önemli oranda bir zehirli buhar yayar. O yüzden kostik kullanmak isteyen bireylerin gözlük ve eldiven ile maske kullanması büyük bir değere sahiptir.
 

Yazar: makaleci
Article Title: Kostik nedir ve nerelerde kullanılır? Kostik zararlı mı
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Sorularla İslamiyet 0 67
Y Bunları biliyormusunuz 0 77
Y Araba Arızaları 0 62
Y Araba Arızaları 0 52
Y Araba Arızaları 0 53
kalavun54 Site Tanıtım 0 106
Y Sağlıklı Yaşam 0 64
Y Sağlıklı Yaşam 0 69
Y Sağlıklı Yaşam 0 61
Y Sağlıklı Yaşam 0 57
Y Sağlıklı Yaşam 0 57
Y Sağlıklı Yaşam 0 55
Y Sağlıklı Yaşam 0 57
Y Sağlıklı Yaşam 0 51
Y Sağlıklı Yaşam 0 90
Y Sağlıklı Yaşam 0 66
Y Sağlıklı Yaşam 0 112
Y Sağlıklı Yaşam 0 84
urgot Sağlıklı Yaşam 0 84
urgot Sağlıklı Yaşam 0 88
urgot Sağlıklı Yaşam 0 104
urgot Sağlıklı Yaşam 0 59
urgot Sağlıklı Yaşam 0 76
urgot Sağlıklı Yaşam 0 52
urgot Sağlıklı Yaşam 0 62
urgot Sağlıklı Yaşam 0 107
urgot Sağlıklı Yaşam 0 87
urgot Sağlıklı Yaşam 0 96
urgot Sağlıklı Yaşam 0 56
urgot Sağlıklı Yaşam 0 45

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst