Son Konu

Kardeş Ülkeden Destek! Voleybol Maçının Ardından Güney Kore Halkı Türkiye'ye Yardım Etmek İçin Seferber Oldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-70d5b1ac4c85cef86a70850c153a43609b189f6b.jpg

Tokyo Olimpiyatları'nda bu sabah bayan ulusal voleybol grubumuz Filenin Sultanları, Güney Kore ile karşılaştı. Maçtan mağlup ayrılsak da ülkemizin geçirdiği bu son günlerde Tokyo maceralarıyla yüzümüzü güldüren ve göğsümüzü gururla kabartan kadromuz güzel uğraş verdi. Maçın akabinde ise Güney Kore'de Türkiye'nin yaşadığı yangın durumu gündem oldu ve kardeş ülkeden gözlerimizi yaşartan bir atak geldi!

Bildiğiniz üzere bu sabah saatlerinde Tokyo Olimpiyatları'nda çaba veren bayan ulusal voleybol ekibimiz Güney Kore ile karşılaştı.

Biz alandan mağlup ayrılsak da Filenin Sultanları, Tokyo maceralarıyla bu sıkıntı günlerde hepimizin hem yüzünü güldürdü hem de bize unutulmaz bir gurur yaşattı!

Güney Koreli toplumsal medya kullanıcıları ise maç esnasında kendi sevinçlerini yaşarken bir yandan da Filenin Sultanları'nı övüyordu. Hatta güzellikleriyle ilgi çeken başarılı oyuncularımız, Güney Kore'nin Twitter gündemine bile girdi!

"Türkiye'den 18 numaralı oyuncu. İsmi Zehra Güneş. Uzunluğu 197 santimetre. İnanılmaz hoş..."

Maçın akabinde Güney Kore halkı, Türkiye'de son bir haftadır meydana gelen ve hepimizin yüreğini dağlayan yangın haberlerini paylaşarak bizim için seferber oldu.

Evvel Kore gündeminde #PrayForTurkey ve #HelpTurkey etiketi altında farkındalık yaratan toplumsal medya kullanıcıları ve voleybol severler,

"1- Bayan voleybol

2- Voleybol yarı final

3- #PrayForTurkey

4- Türk oyuncular"

Yıllar boyunca ülkemizde Fenerbahçe ve Eczacıbaşı voleybol ekiplerinde oynayan ünlü oyuncu Kim Yeon-keong ismine bir kampanya başlatarak fidan bağışı topladılar!

twitter.com
Bağış yapan Korelilerin Türkiye'ye dayanak bildirilerinden kimileri şu biçimde

"Mar ailesi ismine 10 fidan bağışladık! Az da olsa umarım yardımcı olur. Kardeş ülkemiz Türkiye'ye selamlarımızı gönderiyoruz."

"Tamamdır! Kim Yeon-koung ismine bağışlayanlar çok olduğu için ben voleybolcu Heejin ismine bağışlamak istedim..."

twitter.com
"Çok az olduğu için utanıyorum lakin... Türkiye'nin bir an evvel düzgünleşmesini diliyorum!!"

twitter.com
"Ben de tıpkı formda Kore kadrosu ismine 10 fidan bağışladım!"

twitter.com
Türkiye'mizi 'kardeş ülke' olarak benimseyen Koreliler, bu güç günlerimizde bize yardımcı olarak davranışlarıyla hepimizin kalbinde yer edindi. Yeterli ki varsınız!

Üst Alt