Son Konu

Oyuncuların Senaryoyu Okuduktan Sonra İstifa Etmeyi Düşündükleri ve Çekmekten Rahatsız Oldukları 22 Sahne

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a8febd2a387a5866bd7f9fd82e3522cc4ecfac40.jpg

Oyunculuk, bizim ekranlarda gördüğümüzden çok daha fazlası. Kimi zaman iş koşulları, kimi zaman da senaryonun bazı kısımları işlerini yapmaya çalışan bu insanları oldukça zorluyor. Çekim koşulları bir yana, izlediğimiz dizi ve filmlerdeki sahneler ve diyaloglar nasıl bizi rahatsız ediyorsa, karakterleri canlandıran oyuncuları da bir o kadar irite edebiliyor. Yapımlarda, daha önceden endüstride çok önemsenmemiş ya da çok fazla üzerinde durulmamış noktaların ne kadar yanlış olduğunu bizzat oyuncuların dile getirmesi ne kadar güzel! Biz Onedio olarak oyuncuların çekmekten rahatsız oldukları 22 sahneyi sizler için sıraladık!
Kaynak: ...

1. Jessica Alba

Alba, Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer filminden sonra oyunculuğu bırakmayı düşündüğünü söyledi. Filmin yönetmeni Tim Story, Alba'ya 'çok gerçek' rol yaptığını söyledikten sonra, ağlarken daha güzel görünmesini istemiş. Alba, insan olarak görülmediğini düşünmüş.

2. Denzel Washington

Equalizer filminin sonunun çekilmesi günler sürdü. Washington filmin sonunun havalı göründüğünü, ancak günde 13 saat ıslak bir şekilde dolaşmaktan hiç hoşlanmadığını söyledi.

3. Hilarie Burton

Burton, One Tree Hill dizisinin 1. sezonunda Peyton'un Lucas'ın gömleğinin düğmelerini açtığı sahneyi çekmekten nefret ettiğini söylüyor. Sahneyi oldukça rahatsız edici bulan Burton, yönetmene sadece sahneyi 3 kere yapacağını söylediğini belirtiyor. Karavanında bunu yapmak istemediğini söyleyerek ağladığını açıklayan oyuncu, "Bana kirli hissettiriyor. Sanki her şeyi sekse bağlamaya çalışıyor gibiler" dedi.

4. Sophia Bush

Bush, One Tree Hill dizisinde canlandırdığı ergen karakterin iç çamaşırlı sahneleri yüzünden yönetmenle kavga ettiğini söylüyor. "İç çamaşırımla çekmem gereken sahneler yazıldığını hatırlıyorum. Ben de bu sahneleri uygunsuz bulduğum için çekmeyeceğimi ve 16 yaşındaki kızlara bu şekilde örnek olmamamız gerektiğini söylüyordum."

5. Evangeline Lilly

Lilly, Kate karakterinin sadece 'adadaki erkekleri kovalamaya' indirgendiğini söyledi. Ayrıca 3. sezonda çektiği çıplak sahneden de bahsetti. Bu sahneyi çekmekten başka bir şansı olmadığını, utandığını, titrediğini ve sahne bittikten sonra gözlerinin dolduğunu söyledi. 4. sezonda da benzer bir sahne yapmak zorunda kaldığını söyleyen Lilly, yapımcılara artık çıplak sahneler çekmeyeceğini söylediğini de belirtti.

6. Penn Badgley

You dizisinde Joe karakterinin Beck'in evinin önünde mastürbasyon yaptığı sahneyi çekmekten tiksindiğini söyleyen Badgley, aslında sahneyi çekmek istemediğini söylüyor.

7. Miriam McDonald

McDonald, Degrassi: The Next Generation dizisinde Emma'nın yeme bozukluğunun lanse ediliş biçimini beğenmediğini söyledi. McDonald bu konuyu geçtiğimiz günlerde Instagram'da açtı. Oyuncu, Emma'nın sadece birkaç bölüm süren yeme bozukluğunun tasvir ediliş biçiminin onun için büyük bir sorun teşkil ettiğini söyledi. "Kız kardeşim 15 yıl boyunca yeme bozukluğu ile mücadele ettikten sonra vefat etti. Dizinin birkaç bölümde bu konuyu ele almasının yarardan çok zararı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda daha önce konuşmadım, ancak ben de dizinin başında yeme bozukluğuyla mücadele ettim. Kişisel olarak deneyimlediğim bu hastalığa keşke daha çok değinilseydi."

8. Lyle Lettau

Lyle Lettau, Degrassi: Next Class dizisinde bir Tristan ve Miles sahnesinden o kadar nefret etmişti ki, sahne yapımdan tamamen çıkartıldı. Bahsedilen sahnede Miles, sadece 'gey bir yazar' olmak istemediğini söylüyor ve Tristan buna çok sinirleniyor. Lettau, "Tristan'ın Miles'a neden sinirlendiğini anlamadım. Eğer Miles kendini bir kategoriye sokmak istemiyorsa... Bu konuda kendi kararını kendin vermen gerekiyor ve kimse bu konuda sana sinirlenemez" dedi.

9. James Marsters

Marsters, Buffy the Vampire Slayer'ın 6. sezonunda Spike'ın Buffy'e tecavüz etmeye çalıştığı sahneden nefret ediyor. Oyuncu çekim gününü 'profesyonel hayatının en zor günü olarak' adlandırdı. "Böyle sahneler izleyemem, izlememeyi tercih ediyorum. Öyle bir sahnesi olan bir filme de gitmem. Kırmızı çizgilerimden bir tanesi." 

Marsters bir noktada bu sahnenin seyirciye Spike'ın kötü olduğunu hatırlattığını ve bir ruh istemesi için iyi bir neden oluşturduğunu söyledi.

10. Mila Kunis

Kunis, Black Swan filminde Natali Portman ile çektiği seks sahnesini rahatsız edici olarak nitelendirdi. Karakterinin gelişimi ve olay örgüsü için önemli bir sahne olduğunu kabul eden Kunis, yakın bir arkadaşıyla böyle bir sahne çekmenin garip olduğunu söyledi. "Seks sahneleri çekmek rahatsız edici. Neyse ki arkadaştık ve bunun üstesinden gelebildik."

11. Naya Rivera

Rivera, Glee'de Santana'nın Kurt'e 6. sezonda ateş püskürdüğü sahnenin aşırı kaba olduğunu düşündü. Rivera, replikleriyle adeta Chris Colfer'ın görünüşüne hakaret ediyordu. Oyuncu, "Chris'in üzüldüğünü hatırlıyorum ve bunu tekrar tekrar çalışmak zorunda kaldık. Ben de sürekli ondan özür diledim" dedi.

12. Ian Harding

Harding, Pretty Little Liars dizisinde Ezra ve Aria'nın öğretmen-öğrenci ilişkisinden oldukça rahatsızdı. "Bir şirket bu ilişkiyi onaylamadığı için dizinin reklamını yapmayı bıraktı. Ben de bu ilişkinin yasadışı olduğunu söylediğimi hatırlıyorum. Ben insanların gözünde yasal bir tecavüzcü olarak görülebilirdim, ancak onlar 'işin içinde bir penis ve bir vajina varsa aşk sınır tanımaz' tarzı yorumlar yaptılar."

13. Candice King

King, The Vampire Diaries dizisinde karakteri Caroline'ın, annesinin ölümü yüzünden ağladığı sahneyi çekerken çok stresli hissettiğini söyledi. Oyuncu, "Ekranda ağlamaktan gerçekten hoşlanmıyorum. Eğer ağlamam gereken bir sahneyi çekmem gerektiğini öğrenirsem bir hafta uyuyamam" dedi. Julie Plec ona ağlaması gerektiğini söylediğini anlattı. King, konfor alanından çıktığını ve orada bulunmaması gerektiğini düşündü. Ancak sonunda elinden gelenin en iyisini yapmaya karar verdi.

14. Lauren Graham

Graham, Gilmore Girls dizisinin 3. sezonunda canlandırdığı karakterin, Rory'nin Paris'e hala bakire olduğunu söylediğinde verdiği tepkiden rahatsız olduğunu söylüyor. Sahnede, kızı Rory ve Paris'in konuşmalarına kulak misafiri olan Loralei, bakire olduğu için 'iyi bir kızı' olduğunu söylüyor. Oyuncu, "Kızlar ve verdikleri kararlar hakkında oluşturulan yargıdan hoşlanmadım. Ancak o sırada benden bu istendi, ben de yaptım. Birçok insan yanıma gelip bu repliğimi sevdiğini söyledi. Kim bilir, belki de bu replik bazı insanların hislerini yansıtıyordu" dedi.

15. Alexis Bledel

Bledel, Gilmore Girls: A Year in the Life'ın finalini beğenmediğini söyledi. Yapım, Rory'nin annesine hamile olduğunu söylemesiyle bitti. Bledel, "Kesinlikle beklediğim son değildi." Amy Sherman-Palladino'ya Rory'nin sonunda iyi bir noktaya gelmesini umduğunu söyleyen oyuncu, yıllardır canlandırdığı karakterinin gelişip başarılı olduğunu görmek istediğini belirtti. Bledel, "Bu benim için hazmetmesi zor bir şeydi" dedi.

16. Courteney Cox

Friends dizisinin açılışındaki fıskiye sahnesini çekmenin 'tam bir kabus' olduğunu belirtti. Cox, "Uzun bir süre o çeşmenin içindeydik. Kim olduğunu hatırlamıyorum, ancak birisi bunun oldukça eğlenceli olacağını söyledi. Bir fıskiyede saatlerce dans etmek gerçekten eğlenceli değil" dedi.

17. Matt LeBlanc

LeBlanc, karakteri Joey'in Rachel ile çıktığı senaryoyu ilk başta kabul etmedi. Dizinin yönetmeni Kevin S. Bright, "Başlangıçta Matt LeBlanc bu hikayeyi yapmak istemedi. Joey'nin Ross'un arkadaşı olduğunu ve böyle bir şeyi asla yapmayacağını söyleyerek hikayeye şiddetle karşı çıktı." Bright, LeBlanc'a hikayeyi kabul ettirmek için uzunca bir süre dil döktüğünü belirtti.

18. David Schwimmer

Dizinin 1. sezonunda Ross'un Marcel isminde bir maymunu vardı. Schwimmer dizinin Reunion bölümünde, "Maymun eğitimliydi ve doğru şeyi doğru zamanda yapması gerekiyordu. Maymun bazı şeyleri yanlış yaptığı için tekrar tekrar aynı sahneyi çekmemiz gerekiyordu." dedi.

19. Lili Reinhart

Reinheart, dizideki 'Dark Betty' sahnelerini rahatsız edici bulduğu için daha fazla yazılmamasını istedi. Teen Vogue ile yaptığı bir röportajda, "Bence zaten kendi kendine maskara oldu." dedikten sonra, 'Dark Betty' personasının bir noktada amacından saptığını söyledi. "Betty'nin başka türlü ifade edemediği karanlık tarafı olması gerekirken, tam olarak anlaşılmayan cinsel bir şeye (personaya) dönüştü."

20. Emilia Clarke

Başarılı oyuncu, Game of Thrones'un 1. sezonundaki çıplak sahneleri 'korkutucu' olarak nitelendirdi. Clarke, "Daha önce iki sefer film setinde bulunmuştum ve şimdi bir sürü insanın önünde çırılçıplağım. Yapmam gerekeni ve benden ne istendiğini bilmiyordum" dedi. Ancak Jason Momoa'nın yakın sahnelerde onu güvende hissettirdiğini söylüyor.

21. Kit Harington

Oyuncu Game of Thrones'da Daenerys'in ejderhalarıyla çektiği sahnelerin 'dehşet verici' olduğunu söyledi. Harington, benzer sahneler çekene kadar Clarke'ın ejderhalarla olan sahneleri hakkındaki şikayetlerini ciddiye almadığını söyledi. "Kesinlikle haklıydı. Dehşet vericiydi. Kesinlikle oyunculuk değil, hiçbir zaman oyunculuk olmayacak. Benim anlaştığım şey kesinlikle böyle bir şey değildi. Çok rahatsız ediciydi."

22. Daniel Radcliffe

Radcliffe'in Harry Potter serisindeki quidditch sahnelerini çekmeye pek de hevesli olduğu söylenemez. Oyuncu, "Quidditch, Harry Potter'ı çekerken en sevmediğim şeyler listesinin başında. Keyifli bir deneyim değil ve gerçekten çok acıtıyor. Koşa koşa döneceğim bir şey değil" dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Üst Alt