Son Konu

YÖK'ten Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Öğrenciler ve Personel İçin Aşı Talep Edildi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1fdaae53f20f27f03352b8852609e2eef71c1f32.jpg

YÖK, Sıhhat Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki "akademik ve idari takımlardaki personel" ile "örgün öğretimde okuyan öğrencilerin" 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Heyeti (YÖK),Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki "akademik ve idari takımlardaki personel" ile "örgün öğretimde okuyan öğrencilerin" 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Konseyinden, Sıhhat Bakanlığına gönderilen yazıda, bütün dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye'nin de yeni tip koronavirüs (Covid-19) global salgını ile bir yılı aşkın müddettir uğraş ettiğine işaret edildi.

Sıhhat sisteminin güçlü alt yapısı, başta Sıhhat Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sıhhat çalışanlarının fedakârca uğraşları ve faal yönetişim sayesinde global salgın ile çabada ülkenin başarılı olduğunun görüldüğü vurgulanan yazıda, bununla birlikte topyekün olağanlaşma sürecine geçilmesinin lakin aşılanmanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağı belirtildi.

İşçi ve öğrenciler için aşı talebi...

YÖK'ün yazısında şunlar kaydedildi:

"Bu bağlamda ülkenin kalkınma amaçlarına ulaşmasında değerli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle olağanlaşmaya geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim periyodunda başlatılabilmesi ve sağlıklı bir halde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında misyon yapan akademik ve idari işçi ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi değer taşımaktadır. Aksi takdirde bilhassa başta sıhhat olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle olasıdır.

Buna nazaran, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari takımlardaki çalışanı ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması konusunda gereğini kıymetle arz ederim."

Üst Alt