Son Konu

Windows 10X Bir Kez Daha "Başka Bahara" Kaldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-10x-bir-kez-daha-baska-bahara-kaldi.jpg

Windows 10X birinci olarak Ekim 2019'da, çift ekranlı aygıtlar için bir işletim sistemi olarak duyuruldu. Lakin sonrasında hem ertelemeler yaşandı, hem de işletim sisteminin temel mantığı değişti. Artık Windows 10X, tek ekranlı bilgisayarlar için de geliştiriliyordu.

Fakat 2020 yılı bitti ve biz hala Windows 10X ile buluşabilmiş değiliz. Son olarak önümüzdeki ilkbahar aylarında resmi olarak karşımıza çıkacağını beklediğimiz işletim sistemi, görünüşe bakılırsa bir kere daha erteleniyor. Windows Central'dan Zac Bowden'ın yeni raporuna nazaran, ilkbaharda Windows 10X'i görme bahtımız hiç yok.

Bunun yerine, Windows 10X en erken yılın ikinci yarısında, yeni Microsoft bilgisayarlarla birlikte sahneye çıkacak. Bahsi geçen aygıtlar hem girişi düzeyi tek ekranlı sistemleri, hem de uzun vakittir beklenen çift ekranlı Surface Duo'yu içeriyor. Ancak bu vakit aralığı da ileriye ertelenirse şaşırmamak lazım. Çünkü hem Surface Duo'nun bir türlü ete kemiğe bürünememesi, hem de Windows 10X'in tekraren ertelenmesi soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Üst Alt