Son Konu

20 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Orijinal Xbox Easter Egg'i

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Tg8eZpmDDnRjkZml4xkK_24_954ae9e7196ce1dd4034c96457af4449_image.jpg

Kaynağı muhakkak olmayan bir sızıntı sayesinde, yepyeni Xbox arayüzünde son derece yeterli gizlenmiş bir Easter Egg ortaya çıktı. Bu Easter Egg o kadar belgisiz ki, net olarak tabir edilmeden keşfedilme bahtı çok az.

Kotaku , yeni ortaya çıkarılan Paskalya Yumurtasının bir müddettir bilinen mevcut bir yumurtaya benzediğini ve her ikisinin de net sonucu Xbox denetim paneli takımı için kapalı bir kredi dizisini tetiklemenize müsaade verdiğini bildirdi. Diğer, bilinen sürüm, bir ses CD'sinin kopyalanmasını ve " Eggsβox " olarak isimlendirilmesini içerir. Yeni sürüm ayrıyeten bir ses CD'sinin kopyalanmasıyla gerçekleştirilir, fakat biraz farklı bir halde.

Bu zımnî kredilerin kilidini açma adımları aşağıda açıklanmıştır, lakin bunun orjinal 2001 konsolu için olduğunu unutmayın.
  1. "Müzik" e gidin ve bir ses CD'si yerleştirin
  2. "Kopyala" yı, akabinde tekrar "Kopyala" yı ve akabinde "Yeni Sinema Müziği" ni seçin.
  3. Sinema müziğini isimlendirin "Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!" Tüm alanı dolduracaktır, bu nedenle durana kadar "y" tuşuna basmaya devam edin ve akabinde sonuncuyu ünlem işaretiyle değiştirin.
  4. Riplemenin tamamlanmasını bekleyin ve akabinde ana menüye geri dönün.
  5. "Ayarlar" a ve akabinde "Sistem Bilgisi" ne gidin.
Tüm adımları yanlışsız bir biçimde gerçekleştirdiyseniz Xbox denetim paneli takım kredilerini görürsünüz. Elbette, daha evvel bildiğimiz bir jenerik dizisini görmenin biraz farklı bir yolu, fakat bu özel bakış açısının çok uzun müddettir saklı kaldığı için çılgınca.

İsimsiz kaynak Kotaku'ya, "20 yıl olduğu için artık paylaşmaya karar verdim ve insanların bunun hakikaten var olduğunu öğrenmesinin kusursuz olacağını düşündüm" dedi. "Pek çok sitenin bu cins şeyleri takip etmeyi sevdiğini biliyorum ve bu listedeki tüm beşerler artık Microsoft için çalışmıyor. Ayrıyeten bunu artık yapmazsam asla olmayacağını da düşündüm.

Üst Alt