Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kullanılabilir müşteri limiti nedir?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,821
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Işte limit nasıl kullanılır?​

İş'te Limit kapsamında,

  1. Limitinizin tamamını ihtiyaç kredisi olarak,
  2. Belirlenen yasal sınırlar dâhilinde kredi kartı olarak,
  3. Azami 50.000 TL'yi aşmayacak şekilde İş'te Limit'inizin %'ine kadar Ek Hesap olarak kullanabilirsiniz.
  4. Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi.
  5. Gelir durumunuzu gösterir belge.

Kredi kartı limit kısıtlaması nedir?​

Yasal Düzenlemeler gereği, tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitiniz; kart sahibi olduğunuz ilk yıl aylık ortalama net gelirinizin 2 katını, sonraki yıllarda ise aylık gelirinizin 4 katını geçemez.

Müşteri limiti nedir garanti?​

Müşteri limiti; birden fazla Garanti kredi kartınız olması durumunda, kartlarınızı tek bir limit üzerinde takip edebilmeniz için tanımlanan limittir.

Müşteri limiti nasıl öğrenilir?​

Kredi kartı limiti arttırma işleminden sonra limitinizin ne kadar olduğunu ilgili bankadan, bankanın çağrı merkezi, internet şubesi ya da mobil bankacılık kredi kartı limiti sorgulama ekranlarından öğrenebilirsiniz.

İş Bankası kullanılabilir müşteri limiti nasıl kullanılır?​

Kullanılabilir Müşteri Limiti: Tarafınıza tahsis edilen müşteri limitinden her bir kredi kartınız için hesap kesim tarihine kadar Bankamıza ulaşan borç ve alacak işlemlerinizle taksitli alışveriş işlemlerinden henüz vadesi gelmemiş taksitler toplamı ve verilen provizyonlar düşüldükten sonra kalan tutarı gösterir.

Yüksek limitli kredi nasıl alınır?​

Yüksek limitli bir kredi kartı edinmek için bankaya belgelenebilir yüksek gelir beyanı gereklidir. Gelirin belgelenebilir olması için basit olarak vergilendirilmesi gerekir. Yani eğer kredi notu da düşük değilse belgelendirilebilen gelirin 4 katı kredi kartı limiti alınabilir.

Kısıtlanan kredi kartı nasıl açılır?​

Kredi kartı borçlar yüzünden kapatıldıysa borcun tamamen ödenmesi durumunda kredi kartı tekrar açılır. Kredi kartını yeniden açtırmak isteyen kişiler, taleplerini doğrudan şube ya da müşteri hizmetlerine başvurarak yapabilir.

Kredi kartının nakit çekime kapatılması ne demek?​

BDDK tarafından yapılan düzenlemeye göre 1 yıl içerisinde kredi kartı dönem borcunun 3 defa yüzde 50'sinin altında yatırılması sonucu kredi kartı nakit çekime kapatılıyor. Bu kural genellikle asgari ücret ödemesiyle karıştırılıyor. Asgari ücret ödemesi yapsanız dahil, kredi kartından nakit çeimi kapanıyor.
 
Üst Alt