Son Konu

Kılıçdaroğlu ABD'ye Seslendi: 'Erdoğan ile Yaptığınız Anlaşmalar Türkiye Cumhuriyeti'ni Bağlamaz'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5d0c4a2688b8421860e1bf1870efee369aa17ee9.jpg

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "ABD'ye sesleniyorum: Erdoğan ile yaptığınız bu mutabakatları, geleceğin iktidar üyesi ve ülkeyi yönetecek ittifak olarak asla kabul etmiyoruz. Kendisine ne dediyseniz, neler söylediyseniz, bunlar Erdoğan’ı bağlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz" dedi.

Twitter hesabından bir dizi paylaşım yapan CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, “Yangınlardan canımız yanarken, sığınmacı konusuna tekrar değinmekten hicap duyuyorum ancak ülkemizin bekasının kelam konusu olduğu problemleri de konuşmak zorundayız. Afgan sığınmacı seli devam ediyor ve yeni gelişmeler yaşanıyor. Bilginize arz ederim sevgili halkım...” dedi. Kılıçdaroğlu devamında şunları kaydetti:

"Erdoğan son görüşmede Afgan sığınmacıları kabul etti"

"ABD Afganistan’da kendisine hizmet etmiş, Taliban’ın düşman olarak gördüğü 19.000 Afgan’ı ve aile üyelerini (toplamda 53.000 kişi) ülkesine almaya karar verdi. 1 milyona yakın destekçisine de amaç ülke olarak İran üzerinden Türkiye’yi gösterdi. Bunlar Taliban'dan kaçan gençler.

Öncelikle şu aşikardır ki; Erdoğan son yaptığı görüşmede ülkemize bu Afgan sığınmacıları kabul etmiştir. Toplantıya devlet sistemlerinin dışından, Kavakçı ailesinden getirilen genç tercümanın sebebi de aşikâr olmuştur. Erdoğan bunun duyulmasını engellemek için bunu yapmıştır.

ABD'ye sesleniyorum: Erdoğan ile yaptığınız bu mutabakatları, geleceğin iktidar üyesi ve ülkeyi yönetecek ittifak olarak asla kabul etmiyoruz. Kendisine ne dediyseniz, neler söylediyseniz, bunlar Erdoğan’ı bağlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz."

Sana gelince Erdoğan, hudutların neden kevgire dönmesine müsaade verdiğin, askere polise neden müdahale ettirmediğin artık ortadadır. Tek başına ülkeni yine fecî bir ateşe atmak istiyorsun. Mahallelerimizi satmaya devam mı etmek istiyorsun; seçime gel, halktan onayını al.

Sevgili halkım; yangınlarla olan uğraşımız sürerken, bu soruna yine değinmek zorunda kaldım, hakikaten çok üzgünüm. Beka problemimiz haline gelen bu sorunun de örtbas edilmesine müsaade veremem. Kelam veriyorum bu sorunu biz çözeceğiz.”

Üst Alt