Son Konu

Fortnite Prosu, Hile Kullandığı Gerekçesiyle Ömür Boyu Ban Yedi

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Oyun yerküresinin başı uzun müddettir hileler ile dertte. Hileciler oynadığımız oyunlarda mütemadi olarak önümüze çıkıyor olsa da espor sahnesinin gelişmesi ile birlikte çok daha tehlikeli hale geldiler. Firmaların bu duruma karşı aldığı tedbirler ise devir zaman sonuç vermeyebiliyor. Bilhassa profesyonel oyuncuların yüksek meblağlar ödeyerek anti-hile sistemlerinin arasından sızabilecek, şahsa kişisel hileler yaptırdığı biliniyor. Natürel bir tarafa kadar...

Bugün sizlerle paylaşacağımız hikaye de yalnızca Fortnite'ın değil, yerkürenin en tanınan espor kadrolarından olan FaZe Clan oyuncusu Jarvis Kaye'e ilişkin. Bir canlı yayında yanlışlıkla hile yazılımı kullandığını gösteren Kaye, Epic Games'ten ban yiyerek ömür uzunluğu Fortnite üzerinden uzaklaştırılmış oldu. YouTube'da 2 milyondan ziyade abonesi bulunan ünlü oyuncunun Epic tarafından dava edileceği de söyleniyor.

Son YouTube görüntüsünde ağlayarak özür dileyen Kaye şu sözleri kullanıyor: "Tekli ve playground modunda aimbot kullandığımı gösteren birtakım imajlar yayınladım. Tek düşündüğüm bu görüntülerin sizler için ne kadar sefalı olacağıydı. Fortnite'tan ömür uzunluğu uzaklaştırılacağımı bilmiyordum."

Oyunda hile kullanan birinin ban yemesi nispeten doğal bir durum. Lakin Fortnite topluluğu bu cezanın biraz ağır olduğuna inanıyor. XXiF ve Ronaldo'nun resmi turnuvalarda hile kullanmasının ortaya çıkması ile birlikte bu ikiliye yalnızca 2 hafta ban verilmesini emsal gösteren birtakım yayıncılar, birebir durumun Kaye için de makbul olmasını öneriyor. 

Epic'in Polygon'a belirttiği üzere hileler pek çok oyuncunun oyundan keyif alamamasına sebep oluyor. Şahsen bu hususta Epic'in kararını destekliyorum. Siz neler düşünüyorsunuz?

Bu arada, Jarvis Kaye'in özür medyasını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Üst Alt