Son Konu

Belediye ile İlgili Yolsuzluk Haberi Yapan Gazetecinin Evine Polis Baskını!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-091c844fae6d667b7dd0e60cbc7f448b65e137c7.jpg

Osmaniye'de gazetecilik yapan bir kişinin konutu, Osmaniye Belediyesi'yle ilgili haberlerinin akabinde polisler tarafından basıldı. İsminin açıklanmasını istemeyen gazeteci, makûs muameleye maruz kaldığını ve darp edildiğini söyledi.

Osmaniye'de yaşayan bir gazeteci, Osmaniye Belediyesi'yle ilgili yolsuzluk haberleri yaptı.

Medyakoridoru sitesine konuşan ve can güvenliğinden telaşlı olduğu için isminin açıklanmasını istemeyen gazeteci, haberler gerekçesiyle Vilayet Emniyet Müdürü'nün talimatıyla polisler tarafından meskeninin basıldığını ve polislerin kendisini darp ederek tutuklamaya çalıştıklarını belirtti.

Haberler nedeniyle tehdit edildiğini söyleyen gazeteci, “Osmaniye Belediyesi ve temasları ile ilgili yaptığım haberler nedeniyle tehdit ediliyordum. Gazeteci olarak adapsız ihaleleri ispatlamıştım. Bunları haber yapınca, bu şahıslar evvel para teklif ettiler. Kabul etmeyince de tehditler almaya başladım” dedi.

Meskeninin 3 kere arandığını söz eden gazeteci, “Bir mühlet sonra, belediye lideri Kadir Kara'nın Vilayet Emniyet Müdürü ile görüşmesiyle tarafıma emniyet tarafından operasyonlar düzenlenmeye başladı. Konutum 3 sefer arandı. 'Terör hatalısı ihbarı aldık' diyerek aradılar” diye konuştu.

Tutuklama kararı olmamasına karşın tutuklanmak istendiğini söyleyen gazeteci, “Eşime, kızıma ve bana makus davrandılar. Beni tutuklama kararı olmamasına karşın tutuklamaya kalktılar. Osmaniye çok makûs durumda. Mahallî gazeteciler olarak daima tehdit ediliyoruz. FOX Haber'in mahallî muhabiri bile korktuğu için usulsüzlükleri haber yapamıyor” sözlerini kullandı.

Yaşananlara ait gazetecinin paylaştığı güvenlik kamerası kayıtları

Gazeteci, eşinin telefonundaki manzaraların polislerce silindiğini de söyledi

Üst Alt