Son Konu

Kartondan Yaptığı Aracı 10 Bin 420 Dolara Sattı: 'Cartonghini'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-51832b6c6d8d57b50dafe1ccb5bee2d46738b56e.jpg

Yeni Zelanda'da David Jones isimli bir toplumsal medya fenomeni, kartondan imal ettiği ve 'Cartonghini' ismini verdiği lüks araç modelini 10 bin 420 dolara satarak, elde ettiği parayı Yeni Zelanda'da yer alan Auckland kentindeki Starship Çocuk Hastanesi'ne bağışladı.

Yeni Zelanda'da bir toplumsal medya fenomeninin , kartondan imal ettiği bir lüks aracı internet üzerinden 10 bin dolardan fazla bir sayıya satması, toplumsal medyada gündem oldu. David Jones isimli toplumsal medya fenomenin, toplumsal medyada paylaştığı 'Cartonghini' ismini verdiği aracın üretim etabına ilişkin imajlar, 1 milyondan fazla kere görüntülendi.

İnternette bulduğu bir minyatür bir kağıt modelden tasarladı

Lüks aracın özgününü almaya gücünün yetmeyeceğini ve kimsenin de 22 yaşındaki bir gence aracı kiralayamayacağını belirten Jones, bu nedenle lüks aracın karton bir modelini yapmaya karar verdiğini tabir etti. Karton aracını, internette bulduğu bir minyatür bir kağıt modelden tasarladığını ve 'Cartonghini'nin' 1.65 metre genişliğinde ve 3.78 metre uzunluğunda olduğunu kaydeden Jones, sosyal medyada 17 Nisan’da paylaştığı imgelerde sürülebildiğini belirttiği araç ile kısa bir test sürüşüne de çıktı.

Yardım müzayedesinde satıldı

Daha sonra kartondan imal ettiği aracını, satışa çıkardığı yardım müzayedesinde 10 bin 420 dolara satan Jones, elde ettiği parayı ise Yeni Zelanda'da yer alan Auckland kentindeki Starship Çocuk Hastanesi'ne bağışladı. Aracının, müzayedede yalnızca 50 dolara satılmasını beklediğini belirten Jones, sayının 10 bin doları aşması nedeniyle şaşkınlığa uğradığını tabir etti.

Ayrıyeten elde ettiği parayı, 14 yaşındayken kanser tedavisinde geçirdiği Starship Çocuk Hastanesi'ne bağışlayabildiği için keyifli olduğunu aktaran Jones, "Harika insanlardı. Benimle nitekim ilgilendiler. Bu nedenle ne yapacağıma karar vermek güç olmadı" dedi.

Üst Alt