Son Konu

İzmir depreminde yeğenlerini kaybeden İclal Aydın yürekleri burktu!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
depremde_vefat_eden_ikizler_iclal_aydinin_kuzeni_cikti_1604469795_1761.jpg

Oyuncu ve muharrir İclal Aydın, kuzeni Tülin'in ikizleri Sayra ve Çınar Alpgündüz'i İzmir sarsıntısında kaybetmişti. İclal Aydın, vefat yıl dönümünde yaptığı paylaşımla duygulandırdı.

Oyuncu, yeğenlerini ölümlerinin birinci yıl dönümünde toplumsal medya hesabından yürek yakan bir paylaşım yaptı. İkizlerin fotoğrafını paylaşan İclal Aydın, şu sözleri kullandı: "Bugün 30 Ekim. Geçtiğimiz yıl bu sabah, benim bu satırları yazdığım şu saatlerde yeğenlerim Sayra ve Çınar son dünya uykularından uyanıp anneleri işe gitmeden onu öptüler. Sayra içine doğmuş üzere 'Annem, gel bir daha öpeyim' dedi. Akşam anneleri Tülin'in iş çıkışında buluşup, kulaklık alacaklardı. Çınar üç gün evvel aldığı kulaklığını kardeşininki gelmeden kullanmak istemediği için paketinden çıkarmamıştı. Anneleri işe gitti. Çocuklar konutta kaldı. Çınar mutfak camından beslediği güvercinin fotoğrafını çekip teyzesine attı.

"Öğleden sonra İzmir 16 saniye sallandı. Zelzele başladığı anda iş yerinden fırlayan kuzenim çocuklarına ulaşmak için kilit olmuş trafiğin içinde otomobilini bırakıp, kilometrelerce yolu koşarak aştı. Yıkılan apartmanın altında kalan Sayra ve Çınar'ı umutla bekledik. Lakin olmadı. Tülin o koşudan sonra aylarca yürüyemedi."

"Enkazdan Çınar'ın hiç açılmamış paketindeki kulaklığı, Cennet Bahçesi isimli yap-boz paketi ve birkaç gün evvel içine binlerce fotoğraf ve görüntüyü kaydedip muhafazalı kılıfa koyarak sakladığı bilgisayarının büyük hafıza kartı çıktı. Centilmen, yeterli yürekli ve güzel oğlumuz annesine ve babası Alican'a bir ikram bırakmıştı giderken. Dünya üzerindeki 15 yıllık serüvenlerinin anısı. O yap-boz kutusunun üzerindeki isim, Cennet Bahçesi çocuklarımızın artık yattığı yerin ismi biliyor musunuz. Onları yolcu edeceğimiz gün bir güvercin konuta girip uzun uzun Tülin'i izledi. Onun Çınar olduğunu, ailesine veda etmeye geldiğini anneanneleri Ayşe yengem de anladı."

"İSİMLERİ KÜTÜPHANE, ORMAN VE SU KUYULARINDA YAŞIYOR"

"Bir yıl geçti. Tülin daima şu soruyu sordu: 'Onlar gitti, ben kaldıysam bunun bir manası olmalı değil mi?' O manası büyütmek için çabaladı. Kütüphaneler, derslikler, ormanlar, çeşmeler, su kuyuları, kitaplarla yaşıyor çocuklarımızın ismi artık. Yeterlilik İkizim projesiyle büyüyorlar. Son kitabımı yazarken yolcu etmiştik çocuklarımızı. Onlara adamıştım. Demiştim ki: Sayra ile Çınar'a ve beraberlikleri yarım kalmış tüm anne babalarla çocuklara... Artık bütün kalbimle inanıyorum ki dünya üzerindeki somut varlığımızın seyahati bittiğinde, giden gitmiyor aslında bir yere. Seveni yaşadıkça herkesin yeri baki yeni gelen günde. Kaybettiğimiz 117 canı rahmetle anıyorum."

ACI HABERİ ALINCA GÖZYAŞLARI SEL OLMUŞTU!

İzmir'de cuma günü meydana gelen 6,6'lık sarsıntı, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve etraf ilçelerde ağır olarak hissedildi. Ebeveynlerinin beş yıl süren evlat hasreti sonrasında tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen ikiz çocukları Çınar ve Sayra, zelzelede yıkılan İstek Beyefendi Apartmanı'nda birlikte hayata veda etti. Meskende ders çalışırken sarsıntıya yakalanan ve acı haberleri alınan ikizler için gözyaşları sel oldu.

Oyuncu İclal Aydın ise kuzeni Tülin Alpgündüz'ün vefat eden ikizleri Sayra ve Çınar için toplumsal medya hesabından yürek yakan bir paylaşım yaptı. Aydın, paylaşımında şu tabirleri kullandı: "Nasıl anlatılır, nasıl yazılır bilemiyorum. Anneleri Tülin çocukluğumuzda oyunlar kurduğumuz, kalabalık yaz tatillerimizde koyun koyuna uyuduğumuz kuzenim. Cumartesi öğlenden sonra 'çocukların sesini duymuşlar, yaşıyorlarmış' haberi geldi kardeşimden. Dünyalar bizim oldu. Sonra umutlu ve sevinçli bir bekleyiş başladı. Gece oluyor, saatler geçiyor. Bütün aile birbirimize soruyoruz. Yeni bir haber var mı?"

"DÜNYA ÜZERİNDE TESELLİNİN OLMADIĞI BİR AN"

"Sonra... Sonrasını biliyorsunuz. Sessizliğin içindeki kabulleniş. Zelzelenin birinci dakikasından bu yana kimlerle konuştum, neler olup bitti bulanık bir düş üzere şu anda. Çok umutluyduk çok. Ailem, arkadaşlarımız, komşularımız, hiç tanışmadığımız beşerler, bütün ülke. Birlikte dua ettik, birlikte ağladık. Birlikte umutlandık. Yavrularımız cennettedir biliyorum. Dünya üzerinde tesellinin olmadığı bir an bu. İzmir zelzelesinde yavrularımızla birlikte hayatını kaybeden canlara rahmet kalana sabır ver Allah'ım."

Üst Alt