Son Konu

Huawei Mate X'in YakındaTanıtılacağını Gösteren Poster

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-mate-x-in-yakin-zamanda-tanitilacagini-gosteren-poster-1562574186.jpg

Katlanabilir telefon fikrinin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok firma, bu meydanda kendine mahal edinmeye çalıştı. Birinci adımı atan Samsung, lansmanının acilen akabinde ekran meseleleriyle karşılaşınca ön siparişlerini iptal etmek, velev cihazı tekrardan hazırlamak zorunda kaldı. Güney Koreli akıllı telefon devi, akıllı telefonun çıkışının tam bir fiyasko olduğunu kabul etmiş, erken davranıldığını da belirtmişti.

Galaxy Fold'un başarısızlığı Huawei'ye ders oldu

Samsung'un bu başarısız denemeleri ve talihsiz vukuatlarının üzerine gözler, katlanabilir telefonlar konusunda en yakın rakibi olan Huawei'ye çevrilmişti. Uzun bir müddettir katlanabilir telefonu konusunda sessiz kalmayı tercih eden ve ABD ile olan ticari savaşı üzerine odaklanan Huawei, katlanabilir telefonunun tanıtım tarihinin, belli geliştirmeler için ertelendiğini belirtmişti.

Samsung'un başarısız çıkışından sonra işleri biraz daha ağırdan alan Huawei, münhasıran Samsung'un isminin Galaxy Fold ile sallandığını gördükten sonra emin adımlar atmak istiyor üzere görünüyor. Tanıtım tarihini Samsung'un bilakis cihaz tanıtıldıktan sonra ertelemek istemeyen Huawei, tanıtım tarihini eylül ayına atmıştı. Elimize geçen son haberlerde, cihazın daha erken tanıtılabileceği ortaya çıktı.

Huawei Mate X, beklenenden erken gelebilir

47dbf1226c5def36f32f026edb024eb23ffc505d.jpeg

Weibo'da paylaşılan yeni posterde, Huawei'nin birinci katlanabilir telefonu Mate X'in reklamları rahatlıkla görülebiliyor. Bu posterlerden yola çıkarak Çinli akıllı telefon üreticisinin çok yakın bir devranda birinci katlanabilir telefonu Huawei Mate X'i Çin'de satışa çıkaracağı düşünülüyor.

Huawei Mate X'in, tanıtım sırasında 2.299 euroluk (yaklaşık 14.750 TL) fiyat etiketiyle kullanıcıları karşılayacağı belirtilmişti. Daha sonra yapılan bir açıklamada Huawei, cihazın Çin'de 14.999 yuanlık (yaklaşık 12.450 TL) bir fiyat etiketine sahip olacağını açıklamıştı.

beb3c4ad4c7b963641e696b019d33ebbe2a78ada.jpeg

Huawei Nova 5 serisinin lansmanında konuşan Huawei Eser Yöneticisi He Gang, verdiği bir röportajda Huawei Mate X'in temmuz sonu ya da ağustos ayının başında Çin'de satışa çıkmasını beklediğini belirtmişti.

Üst Alt