Son Konu

PlayStation kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
psn-suq5_cover.jpg
psn-suq5_cover.jpg

Bugünden itibaren tüm PlayStation 4 kullanıcıları için PSN çevrimiçi kimlik değiştirme özelliği etkin hale getirildi. Ama birçok kullanıcı şimdi bu süreci nasıl yapacağını bilmiyor. Bu metnimizde sizlere kullanıcı isminizi nasıl değiştireceğinizi adım adım anlatacağız.

PlayStation kullanıcı ismi nasıl değiştirilir?

Kimliğinizi sistem üzerinden değiştirebileceğiniz üzere tıpkı halde web tarayıcınız üzerinden de değiştirebileceğiniz bir sistem bugün faal olacak. Beta programına katılan oyuncuların ekleri ve geri dönüşleri sayesinde bu sistem en yanlışsız haliyle bugün bizlerin beğenisine sunulacak. 

Ek olarak kullanıcı isminizi değiştirmeniz ile bir arada sadece 1 Nisan 2018’den sonra çıkan birden fazla PS4 oyununun bu değişikliği desteklediğini belirtmeden geçmek istemeyiz. Bu tarihten sonra çıkmış oyunların kimilerinde ID değişikliği tam olarak çalışmayabilir.

Çevrimiçi kimliğinizi değiştirmeden evvel daha çokça detay ve malumat için buradan test edilen oyunlar listesine ulaşabilirsiniz. Şu an canlı olarak oynanan birçok PlayStation oyunu bu özelliği desteklemektedir.

Tabi ki sizin uzun devrandır beklediğiniz bu özellik hakkında sorularınız olabileceğini de düşündük ve bundan ötürü tüm işleyişi anlatan bir Soru-Cevap hazırladık. Şayet bu sahifede aklınızdaki bir soru cevaplanmıyor ise aşağıya tahlil olarak yazabilirsiniz sevgili Teknolojioku takipçileri.

Çevrimiçi kimliğimin değişikliğini nereden yapabilirim?

Kimliğinizi PS4 sisteminiz üzerinden yahut Web tarayıcınızdan değiştirebilirsiniz.

PlayStation 4:

Adım 1: PlayStation 4’ünüz üzerinden [Ayarlar] seçeneğine girin.
Adım 2: [Hesap Yönetimi] > [Hesap Bilgisi] > [Profil] > [Çevrimiçi Kimlik] adımlarını takip edin
Adım 3: Seçtiğiniz kimliği girin yahut size tavsiye edilen kimliklerden bir adedini seçin.
Adım 4: Ekranda çıkan talimatları izleyerek süreci tamamlayın.

Web Tarayıcısı:

Adım 1: PlayStation Network hesabınıza giriş yapın ve soldaki menüden [PSN Profili] sekmesine tıklayın.
Adım 2: Çevrimiçi kimlik kısmının yanındaki [Düzenle] seçeneğine tıklayın.
Adım 3: Seçtiğiniz kimliği girin yahut size tavsiye edilen kimliklerden bir adedini seçin.
Adım 4: Ekranda çıkan talimatları izleyerek süreci tamamlayın.

Çevrimiçi kimliğimi PS3 ve PS Vita üzerinden değiştirilebilir miyim?

Hayır. Bu değişiklik yalnızca PS4 ve Web tarayıcıları üzerinden yapılabilir.

Kimliğimi değiştirmek için para ödeyecek miyim?

Çevrimiçi kimliğinizin birinci değişimi fiyatsızdır. Sonraki değişimler için fiyatlandırma olacaktır. PlayStation Plus üyeleri çevrimiçi kimliklerinde değişiklik yapmak için %50 orantısında indirimden faydalanır.

Arkadaşlarım beni yeni çevrimiçi kimliğimden bulabilecek mi?

Çevrimiçi kimliğinizi değiştirirken isteğinize bağlı olarak profilinizde yeni kimliğinizin yanında eski kimliğinizi de 30 gün boyunca gösterebileceksiniz. Böylelikle arkadaşlarınız da kimliğinizin değiştiğinden haberdar olacaklar.

Kimliğimi kaç kez değiştirebilirim?

Umumi olarak çevrimiçi kimlik değişikliklerinde bir sınırlama bulunmuyor. İstediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Kimliğimi değiştirdikten sonra değişikliği geri alabilir miyim?

Eski kimliğiniz kullanıcı akdini ihlal etmediği sürece eski kimliğinize geri dönebilirsiniz. Bunun için PlayStation Yardımına mail atmanız yahut telefonla ulaşmanız yerinde olacaktır.

Değişikliği geri aldığımda benden rastgele bir fiyat alınacak mı?

Hayır, değişikliğin geri alınması süreci fiyatsız olarak yapılacaktır.

Eski kimliğime ne olacak? Farklı biri o kimliği alabilecek mi?

Hayır, Eski kimliğiniz de yeni kimliğiniz üzere size kişisel olarak kalmaya devam edecek.

Çevrimiçi kimliğimi birden çokça sefer değiştirdiğimde de eski kimliklerimden birine dönebilecek miyim?

Evet, eski kimliklerinizden rastgele birine kullanıcı ahdini ihlal etmediği sürece geri dönebilirsiniz.

Tüm hesaplar çevrimiçi kimliklerini değiştirebilir mi?

Ebeveyn hesapları altında bulunan evlat hesapları dışındaki tüm hesaplar çevrimiçi kimliklerini değiştirebilirler.

Neden 1 Nisan 2018’den sonra çıkan oyunlarda bu destek var ancak daha eski olanlarda yok?

Bu tarihten sonra çıkan oyunlar, bu değişimi destekleyen bir sistem içerisinde üretilmişlerdir.

Gelecekte çıkacak oyunlar da bu değişikliği destekleyecek mi?

1 Nisan 2018’den sonra üretilmiş olan tüm PS4 oyunları bu özelliği destekliyor fakat oyunların tam desteği konusunda garanti veremiyoruz.

Bir mesele olması durumunda ne üzere meselelerle karşılaşabilirim?

Aşağıda potansiyel olarak karşılaşabileceğiniz problemleri bulabilirsiniz. Lakin bu dertlerin çok az oyunda başınıza gelmesi beklenmektedir.
  • Birtakım oyunlarda eski kimliğiniz görünür olarak konum alabilir.
  • Birtakım oyunlarda oyun içi ilerlemenizi kaybedebilirsiniz. (Buna; save datalarınız, leaderboard olgularınız ve kupa alımı için sahip olduğunuz datalarınız dahildir.)
  • Birtakım oyunlarda daha evvel almış olduğunuz DLC’lere yahut sanal eserlere ulaşamayabilirsiniz.

Üst Alt