Son Konu

Murat Kekilli şarkılarıyla koyunlara özel konser!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
murat_kekilli_sarkilariyla_koyunlara_ozel_konser_1619021983_8222.jpg

Ünlü müzikçi Murat Kekilli hayranı olan Nazillili çoban Mahmut Ürkmez, her gün 40 koyununa müzikler söyleyip konser veriyor. Ürkmez “Kekilli benim ömür kaynağım, tüm müziklerini ezbere biliyorum. Kendisi köyüme gelip beni ziyaret de etti” dedi.

Günaydın'da yer alan habere nazaran Aydın'ın Nazilli ilçesinda yaşayan, Murat Kekilli hayranı 33 yaşındaki çoban Mahmut Ürkmez, 40'tan fazla koyununa neredeyse her gün konser veriyor. Bir ses düzeneği kuran Ürkmez, dağda otlatırken koyunlarına sanatçı üzere müzikler söylüyor. Genç çoban, sık sık görüştüğü Murat Kekilli'den özel olarak müsaade aldığı yapıtları, koyunları ve bazen de komşuları için karaoke sistemi ile seslendiriyor.

Kekilli ile tanışmak için İstanbul'a gelen ve tanıştıktan sonra onunla konserlerinde sahneye çıkma bahtı bulan Ürkmez, şöyle konuştu:

Murat Kekilli ömür kaynağım. Bütün müziklerini ezbere biliyorum. Onunla tanışmak için çok çalıştım, sonunda başardım. Daima görüşüyoruz. 2015'te beni köyde de ziyaret etti.

Kekilli'nin takviyesiyle demo çalışmaları yapan Ürkmez, şunları söyledi:

Salgın bitsin single çalışmalarına devam edeceğim. Maksadım para kazanmak değil, müzik çalışmalarımı amatörce de olsa yapabilmek. Herkese de 'Çoban da olsan profesör de hayallerinden vazgeçme' diyorum.

Üst Alt