Son Konu

Akşener'den Erdoğan'a 'Yerli Aşı' Uyarısı: 'Bu Konuyu Algı Operasyonuna Kurban Edersen Altında Kalırsın'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e414d29f3174cc85b0768cb60f4ca8a1e953926d.jpg

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, "Erdoğan'ı uyarmak istiyorum. Yerli aşı sorunundan siyaset devşirmeye çalışıp da bu türlü değerli bir sürecin baltalanmasına müsaade etme. Bırak Sıhhat Bakanlığımız süreci olması gerektiği üzere yürütsün. Bu mevzuyu da algı operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın" dedi.

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki küme toplantısında konuşan GÜZEL Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'yerli aşı' konusunda ihtarda bulundu. 

"Dün akşam iktidarın havuz medyasında yapılan ağır propagandayı gördükten sonra Erdoğan'ı uyarmak istiyorum yerli aşı probleminden siyaset devşirmeye çalışıp da bu türlü değerli bir sürecin baltalanmasına müsaade etme" diyen Akşener, "Bırak Sıhhat Bakanlığımız süreci olması gerektiği üzere yürütsün. Bu mevzuyu da algı operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın" görüşünü lisana getirdi.

Türk askerînin mümkün Afganistan misyonundan ötürü Erdoğan'ı eleştiren Akşener, "Afganistan’ı kim bu hale getirdiyse, bırak o toplasın. Dostun Biden’a söylemen gerekenleri söyleyemedi. Amerikalı askerin canını kurtarmak için, kendi askerini feda etmeye, bu kadar istekli olma" dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Dün akşam iktidarın havuz medyasında yapılan ağır propagandayı gördükten sonra Erdoğan'ı uyarmak istiyorum yerli aşı probleminden siyaset devşirmeye çalışıp da bu türlü kıymetli bir sürecin baltalanmasına müsaade etme. Bırak Sıhhat Bakanlığımız süreci olması gerektiği üzere yürütsün. Bu mevzuyu da algı operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın."

'Afganistan'ı kim bu hale getirdiyse bırakın o toplasın'

"Sayın Erdoğan; Afganistan’ı kim bu hale getirdiyse, bırak o toplasın. Dostun Biden’a söylemen gerekenleri söyleyemedin, söylememen gerekeni de büyük bir iştahla söylüyorsun. Amerikalı askerin canını kurtarmak için, kendi askerini feda etmeye, bu kadar istekli olma. Bu türlü diplomasi olmaz. Bu türlü devlet yönetilmez. Bu maceraya atacağın kınalı kuzuların, ayağına taş değse senden biliriz, hesabını da sana sorarız. Bunu da bu türlü bilesin!

Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın Zira unutulan soykırım tekrarlanır. Pul bastırmak soykırımı unutmaktır. İnancımıza ve kıymetlerimize nazaran o pullarda kullanılan mürekkep değil Müslüman kanıdır, Müslüman kanı. Bu yanlıştan derhal dönün. O pulları vakit kaybetmeden imha edin.

Sayın Erdoğan yoksulla oynama be! Günahtır! Onları korkutma. Bak sen hakaret ediyorsun, tehdit ediyorsun can baş üstüne biz birlikte yolalım, burada sorun yok. Yapma! O günlerden geçtin sen, o günlerden geçtin. Babalarımızın o gece konuta yiyecek ekmek getiremediği bir jenerasyonun çocuklarıyız biz ne çabuk unuttun

Beş çocuğum var bu koşullarda nasıl ayakta kalacağız bilmiyorum diyen ayakkabıcı kardeşimin feryadını gör. Ama  görmüyorsun duymuyorsun, zira umursamıyorsun. Sayın Erdoğan Meral Akşener'e hakaret etmek, Âlâ Parti'ye iftira atmak için garibanı kullanma. Elinde çok daha büyük güçler var onu kullan. Sayın Erdoğan mağdur ettiğin binlerce insanı gör. Küçük ortakla baş başa vermişsiniz, ne hukuk ne ahlak tanıyorsunuz. Varsa yoksa iktidarınız. "

'İstedikleri kadar ağlayıp sızlansınlar, bu sandıklar er ya da geç milletin önüne gelecek'

"İki gündür Lütfü Türkkan'ın meşhur çiftliği üzerinden gagalanıyoruz. Tam buradan gelirken bir basın mensubu arkadaşımız konuşma yapmaya girerken soru sormak istedi. Sayın Türkkan'ın açıklamaları var ben onlara girmeyeceğim ancak onun karşılaştığı bu sistemin sonuçları olarak şahsen ben bundan sonra kimi nerede ne yapmışsa takipçisi olmazsam, hepsini rezil etmezsem namerdim. Haydi bakalım, yıkıldı mı kardeşim hepsi? Yıkıldı. Artık bakalım bakın ben Erdoğan'ın yanındaki pek çok insanın yakın vakitte bağlantı liderinin konutuyla ilgili bir sürü şey çıktı. 

Yıkıldı mı, yıkıldı. Tamam. İrtibat Lideri'nin konutuyla ilgili bir şey çıktı ağzımızı açmadık. Tarihi eser sıkıntısının nasıl yürüdüğünü biliyoruz. Üzerinde tepinebilirdik, tepinmedik.

Ne vakit doğalgaz bulunur. Akaryakıta artırım gelir. Sayın Erdoğan için rant iktisadı üzere bir kaynak varken sürdürülebilir kalkınmaya gerek yoktur.

O denli eğri bir nizam kurmuşlar ki her şey vatandaşın aleyhine işliyor. Artık söyleyeceklerin sahiden değerli. İktidarın rant iştahı tüm kurumları sarmış. EPDK daire lideri olan kişi tarifeleri teşvikleri ocak ayında belirleyip bir şirkette yönetici oluyor. Yeniden çalışan diğer bir uzman bir şirkete transfer oluyor. Paraları alacak şirkete yönetici olarak gidiyor.

İktidarın bacası alev almış. Panik arttıkça iftiralar artıyor. Bizim yolumuz millet yoludur. Bu kutlu yolda dönmek yok. Yıkılmaz, vazgeçmek yok. İstedikleri kadar ağlayıp sızlansınlar, bu sandıklar er ya da geç milletin önüne gelecek. Milletin iradesi tecelli edecek. Sayın Erdoğan ve ortakları tıpış tıpış gidecek.

Görüntü mu izletelim? MHP'nin PKK ile işbirliğine gittiğini sayın Erdoğan söyledi. Artık Saadet Partisi ile uğraşıyorlar. Hazırlıklıyız. 27 yıldır asit havuzunda yüzüyorum."

Üst Alt