Son Konu

Akıllı asansörler hayatı kolaylaştırıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
emaar-Inwd_cover.jpg

Sensormatic tarafından geliştirilen akıllı asansör ve geçiş denetim sistemleri sayesinde çok daha akıllı bir deneyim sunuluyor. Emaar Square Residence'ta kullanılan yeni sistemde asansör ile entegre edilen geçiş denetim sistemi sayesinde rezidans sakinleri, çalışanlar ve ziyaretçiler salahiyet seviyelerine nazaran yalnızca kendilerine müsaade verilen katlara çıkabiliyorlar. Böylelikle yetkisiz şahısların katlar arasında geçişi engellenmiş oluyor. Konut binalarına yerleştirilen görüntü izleme ekranları ile giriş yapan kişinin kart sahibi olup olmadığı da denetim edilebiliyor. Gayrısının kartını kullanarak girmeye çalışanlara anında müdahale edilebiliyor.

Akıllı asansörler hayatı kolaylaştırıyor

Yangın üzere rastgele bir acil durumda, kişisel olarak geliştirilen mobil tabletlere kart okutularak bina dışına çıkanların içeride bulunanlar listesinden çıkması sağlanıyor. Başkaca hadiseden 3 dakika öncesinde ve 8 dakika sonrasında şirket bazlı olarak bina içinde kalanların listelendiği birer rapor yetkili bireylerle paylaşılıyor. Böylelikle bina içinde tam olarak kaç kişi kaldığı görüntülenebiliyor.

Uygulanan entegrasyon sayesinde, daha önceleri tek tek manuel olarak hazırlanan tesis giriş çıkış raporları artık firma bazında otomatik olarak hazırlanıyor ve her ay sistemli olarak kiracıların belirlediği yetkililere e-posta ile gönderiliyor.

Binaya giren ve kartlarını okutan kişi sistem tarafından otomatik olarak makul bir asansöre yönlendiriliyor. Bu sayede asansör tasarrufu dengeleniyor ve bekleme müddetleri kısalıyor.

Üst Alt