Son Konu

Günlük Kirası 35 Bin TL: Diyanet TV'den Ramazanda Lüks Teknede 'Sabır ve Şükür' Mesajı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5dfbda15b1210b7aa01b033f4880698f13f172b5.jpg

Diyanet TV, Ramazan yayınları münasebetiyle günlük kirası 35 bin lira olan gezinti teknesini bir aylığına kiraladı. Vatandaş,“Millet aç geziyor, siz gemi doruklarında keyif çatıyorsunuz ve bunu benim paramla yapıyorsunuz” diye isyan etti.

2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı'nın iştiraki olarak kurulan Diyanet TV, üç yılda sermayesini 275 bin TL'den 25 milyon 275 bin TL'ye çıkardı.

Diyanet TV'nin yayıncı şirketi Vakıf Medya'yı yöneten Türkiye Diyanet Vakfı'nın mütevelli heyeti başkanlığı misyonunu Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş yürütüyor. Kısa mühlet evvel sermaye artımı ile gündeme gelen Diyanet TV, bu kere ‘lüks teknede Ramazan programı” ile konuşuluyor.

3 saatlik 10 bin lira, günlük 35 bin lira

Sözcü'den Mert Öz'ün haberine nazaran Diyanet TV, Ramazan yayınları hasebiyle bir aylığına gezinti teknesi kiraladı. Dolmabahçe Camii'nin önünden, İstanbul Boğazı görünümlü Ramazan yayını için teknenin içi stüdyoya çevrildi. 3 saatlik kiralama bedeli 10 bin, günlük kiralama bedeli 35 bin liradan başlayan tekne, bir aylığına kiralandı.

Teknenin kira bedeli ticari sır gerekçesiyle açıklanmadı

Diyanet'e kiralanan teknenin kaç liradan kiralandığı ticari sır gerekçesiyle açıklanmadı. Vatandaşlar, Diyanet'e kiralanan teknenin kaç liraya kiralandığının açıklanmasını istiyor. Diyanet TV'nin Boğaz görüntülü iftar yayınlarının yalnızca tekne kirası, uydu ve öteki yayın maliyetinin bir milyon liranın üzerinde olduğu kestirim ediliyor. Global salgın hasebiyle milyonlarca vatandaş ekmek kaygısına düşerken, Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri toplumsal medya hesaplarından İstanbul Boğazı'nın görüntüsünü artlarına alarak şükür ve sabır bildirileri veriyor.

Vatandaşlardan reaksiyon

Diyanet TV'nin şatafatlı yayınları, vatandaşların yansısına yol açtı. Toplumsal medyadan, Diyanet'in yetkililerin paylaştığı teknede program manzaralarının altına şu bildiriler yazıldı:

"Kiraladığınız o tekneye ödediğiniz parayla 100 ailenin Ramazan gereksinimini karşılasaydınız uygun olmaz mıydı?

Gariban yer sofrasında şükretsin, efendiler gemilerde. Millet aç geziyor siz gemi doruklarında keyif çatıyorsunuz ve bunu benim paramla yapıyorsunuz.

Kısım başı takriben ne kadar harcıyorsunuz? Malum pandemi şartları, gelirlerimiz azaldı, var olanı da enflasyon eritti… Artırım da dişe gelecek kadar değil. Sponsorunuz benim vergim, merak ettim kaç lira harcanıyor?

Hoca insanlara şükretmeyi öğretiyorsun da maaşın ne kadar, o gemiye kaç yüz bin lira verdiniz?"

Üst Alt