Son Konu

Sunucu Mehmet Ali Erbil ekranlara dönüyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sunucu_mehmet_ali_erbil_ekranlara_donuyor_1617258587_0409.jpg

Mehmet Ali Erbil, evvelki gün Maslak’ta görüntülendi. Kaçış sendromu hastalığıyla uğraş eden ünlü komedyen, yakında bir televizyon projesinin olacağını söyledi.

Yaşadığı sıhhat meseleleri sebebiyle bir müddettir ekrandan uzak olan Mehmet Ali Erbil, evvelki gün Maslak’ta bulunan dönercide yemek yerken görüntülendi. Erbil’e yerin sahibi Ferruh Taşdemir eşlik etti. Birer porsiyon Adapazarı ıslama köftesi ve yoğurtlu iskender yiyen Erbil, çıkışta gazetecilerle sohbet etti.

SÜRPRİZ PROJE

Erbil, "Buranın ıslama köftesinin meşhur olduğunu duymuştum. Fırsat bulunca yemeye geldim" dedi. Yakında bir televizyon projesi olacağını da söyleyen Erbil, proje hakkında ise ayrıntı vermedi.

HASTANEYE YATMIŞTI

64 yaşındaki ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil tekrar hastaneye yattı. Rutin denetimleri için her ay sistemli giden Erbil, bu defa hayranlarıyla o anları paylaştı. Hayranları Erbil'in o anlarına üzüldü. 

OĞLU TIPKI GENÇLİĞİ!

Sıhhat durumu günden güne düzgüne giden Mehmet Ali Erbil, bu anlarını çocuklarıyla geçiriyor. Bir an olsun babalarını yalnız bırakmayan çocuklarıyla toplumsal medyada paylaşım yapan Erbil'in oğlu Ali Sadi, dikkatleri üzerine çekti. Ali Sadi, babasının gençliğine benzetildi. 

PROJELERDE YER ALMAYA HAZIRLANIYOR!

Yürümekte zorluk çeken ünlü şovmen, gazetecileri kırmayarak onlarla sohbet etti. Erbil, "Çok uzun vakittir birinci defa dışarı çıkıyorum. Yanımda sevdiklerim ve dostlarım vardı. Çok sıkıntı günler geçirdim. Allah'a çok şükür iyiyim" sözlerini kullandı. Espriyle karışık yeni bir proje yağacağını söyleyen Erbil, gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında, ''Yok oğlum ne projesi. Espri yapıyorum'' dedi. İbrahim Tatlıses'in gösteri programına imza atan Polat Yağcı'dan teklif aldığını açıklayan Erbil, ekranlara döneceğinin muştusunu verdi. Televizyon programı için görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Mali, tıpkı vakitte sinema sineması çekeceğini de ekledi. Mali, sinemada Şafak Sezer ile kamera karşısına geçecek.

SÜRPRİZ ZİYARET!

Meskende gördüğü tedaviyle toparlanmaya başlayan Mehmet Ali Erbil'i yakın dostları bir an olsun yalnız bırakmadı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tozkoparan İskender dizisinde yer alan genç oyuncu Sera Tokdemir, kısır yaparak Erbil'i ziyaret etti. O anları bu görüntü ile paylaştı. 

2 yıl evvel konutunun banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, daha sonra nadiren görülen kaçış sendromuna yakalandı. Bu hastalığı yıllar evvel bir kere daha yaşayan Erbil, şiddetli bir tedavi sürecinden geçti. Aylarca ağır bakımında kalan ünlü sunucu ve komedyen Posta'ya konuştu.

Hastalığı hakkında birinci kere ayrıntılı açıklama yapan Erbil, bir kezinde vasiyetini hazırladığını lakin aldığı ruhsal takviye sırasında bundan vazgeçip hayata tutunmaya başladığını belirtti. İşte Erbil'in o açıklamaları:

"Başlarda hastane sürecinde vasiyet yazmayı düşündüm. Sonra bana bir psikolog tavsiye ettiler. O bana dedi ki “Ne kimseye bir şey ver, ne sat ne sav. Sen buradan sapasağlam çıkacaksın.” Ondan sonra değişti fikrim. Aslında hepsinin hayatını garantilemişim, meskenlerini almışım. Fazlası aslında ekstra olacak. Benden sonra tufan! İnsanın başına her şey gelebiliyor bu dünyada. Bu türlü bakıyorum. Sebat ediyorum, şükrediyorum. Bu hale gelmem bile bir mucize. “Sadece elimi oynatabileyim” diye dua ediyordum. Artık tek başıma ayağa kalkabiliyorum, dört beş adım atıyorum. Dualar çok kıymetli olağan. Çok sevgi ve dua biriktirmişiz. “İyilik yap denize at” demişler ya. O dualara çok teşekkür ediyorum."

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuvar'ının Tiyatro Kısmı'ndan mezun oldu. Ünlü sinema, tiyatro ve seslendirme sanatkarı Saadettin Erbil'in oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, bir müddet Devlet Tiyatroları'nda çalıştıktan sonra istifasını vererek özel tiyatrolara geçiş yapmış ve program sunuculuğuna başlamıştır. Yeşilçam sinemalarında de rol alan oyuncu, Hababam Sınıfı Güle Güle sinemasında de rol almıştır. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sunmuştur. "Parmaktan sonra" sözü ile hafızalara kazınmıştır. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü sanatçı, 2 kız ve 1 erkek çocuğu babasıdır. Erbil son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca ağır bakımında tedavi görmüştür. 

Üst Alt