Son Konu

Yetim Çocuklara Özel Oda Kuran Kaymakamlığın Kocaman Harflerle Duvarlara Yazdığı Skandal Söz ve Tepkiler

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-280d58da45bf6ff09351c3c1ee6c2fdb8ad97684.jpg

Gaziantep'in Araban ilçesinde kaymakamlık tarafından anneleri ve babaları ölen çocuklar için konutlarına, kendileri için özel oda kuruldu. Proje kapsamında 350 yetim ve öksüzlerin konutlarındaki odaları avize ve aksesuarlarla süslendi, odalara yatak, dolap, bilgisayar ve bilgisayar masası alındı. E bir de duvarlarına 'Yetim Gülerse Dünya Güler' cümlesini astılar. Bu duvar yazısına da haklı olarak beşerler reaksiyon gösterdi.

Geçtiğimiz Nisan ayında Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bakanlık koltuğunu devlet müdafaasındaki ilkokul öğrencisi Azad’a devretmişti.

Çocuğun müdafaa meskeninde kaldığını ısrarla belirtmesi hayli reaksiyon çekmişti. Buradan bakabilirsiniz;

Akabinde da Mayıs ayına geldiğimizde Yanık, devlet müdafaasındaki 13 binden fazla çocuğa bacası tüten bir meskenin olduğu kendi çizdiği resmi göndermişti.

"Mutlu Bayramlar" sözüyle kalp içinde konut, ağaç ve kuşlardan oluşan kompozisyonun yer aldığı kartlarla çocukların bayramını kutlayan Yanık, "Bayramlarda çocuklarımız bize fotoğraf çizip bayramımızı kutlardı. Bu bayram 1369 kuruluşumuzdaki 13 binin üzerinde evladımıza bir sürpriz yaptık" değerlendirmesini yapmıştı. Bu da tenkitlere neden olmuştu.

Artık de Araban Kaymakamlığı, geçen sene başlatılan 'Yetim Gülerse Dünya Güler' projesi kapsamında 350 yetim ve öksüz çocuğun konutlarında, kendilerine özel oda kurmuş.

Lakin odalarda kameraların yer alması ve duvarda kocaman kocaman 'Yetim Gülerse Dünya Güler' yazması haklı olarak tenkitlere neden oldu.

Beşerler, çocuklara her gün yetim oldukları hatırlatıldığı için reaksiyon gösterdi.

Keşke etrafınızda bir kişi de olsa çıkıp "Siz ne yapıyorsunuz?" diyebilseydi! Bu kadar mı bilmiyorsunuz bu işi...

Üst Alt