Son Konu

Gazeteci Ayşe Arman, doğumdan sonra veremediği kiloyu vermek için zayıflama kampında

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gazeteci Ayşe Arman, doğumdan sonra veremediği kiloyu vermek için zayıflama kampında zayıflama kampları nerede 1548655138 1548655138 gazeteciaysearmandogumdansonraveremedigikiloyuvermekicinzayiflamakampinda5c4e9a281c841gazeteciaysearmandogumdansonraveremedigikiloyuvermekicinzayiflamakampinda5c4e9a281c841 http:img225imageshackusimg2254294af5bb90bb2c0924f9881688gx3 AYŞE ARMAN ZAYIFLAMA KAMPINA GİDİYOR! Gazeteci Ayşe Arman, doğumdan daha sonra veremediği 5 kiloyu devretmek için ufak kızı Alya'yı da yanında alarak Muzaffer Kuşhan'ın zayıflama kampına gidiyor Ayşe Arman'ın yazısı: Kampa hazırlık Gecenin bir yarısı hazırlıklar hálá sürüyor Alya, El fenerim nerede?diye bağırıyor Kampa gidecek diye heyecanlı Kim bilir neler düş ediyor? Baltalar elimizde, uzun ip belimizde id Biz gideriz ormana, ormana Böyle bir şey mi acaba? Kırmızı İkea çadırını da alıyoruz Ne eyvah oysa o kadarla kalamıyoruz, Barbie evi, Barbileri, Ken’leri, kıyafetleri, boyama kalemleri, renkli kartonlar, yapıştırıcı, çocuk makası, masal kitapları, legoları, kollukları, şişme botu, bisikleti, çizgi film CD’leri 35 yaşındaki bir çocukla bir yerden bir yere gitmeyi kolay mı zannediyorsunuz? Bir bavul sadece oyuncaklarına ayrılıyor Tabii ormanda yürüyecek ya, spor ayakkabıları, uzun gömlekler, ne bileyim yağmur yağar diye belki trençkot, yastığı, Teddy bear’i Sabahın 7’sinde kalkacağız Polonezköy’ün yolunu tutacağız Ben, Alya ve Leman Nejla değil, annesinin sağlık durumu sorunları var, onun yanında, mümkün olabilirse bize daha sonra katılacak Nereye gidiyoruz? Muzaffer Kuşhan’ın zayıflama kampına Günde 14 kilometre ormanda yürümeye Az yemeye Hem zayıflayıp hem de bundan böyle çağın en bela sorunu haline gelen fazla kilo üzerine gözlem yapıp, izlenim yazmaya Yaşasın, bir taşla iki kuş vuracağım! Zayıfsan başarılısın Önüm, arkam, sağım, solum Şişmanlık Şişmanlar Kilo sorunu Kilo kontrolü Bir türlü verilemeyen pozitif kilolar Durağanlık Her pazartesi başlanıp çarşamba bırakılan rejimler Vücudun akordeon sendromu Beslenme Uzmanı isimleri Perhiz türleri Birbirleriyle çelişen, yarışan gıda uzmanları Şişmanlık endüstrisi Bunun üzerinden para kazananlar Kilo verdirirken Allah korusun öldüren ilaçlar Eksik göbek Fazla göbek Etli sırt Kalın kol Sarkan kol Löp bacaklar Selülit Bundan Böyle böyle bir çağda yaşıyoruz Hepimizin böylece ya da böyle bir kilo sorunu var Benzer kiloda kalmaya hedeflemek bile efor gerektiriyor Zayıflamak artık ideolojik bir gaye Rahmetli Ercan Arıklı’nın söylediği gibi şayet de bu yüzyılın sırrı zayıflık, dünyanın en hoş insanı olmasan bile, zayıfsan yırtıyorsun O natürel daha acımasız söylerdi: Çirkinsen bile zayıfsan yırttın, giydiğin her şey uygu, güzelsin Güçsüz kalabiliyorsan başarılı sayılıyorsun Artık zayıflık başarı ölçülerinden biri Artık minik çocuklar bile, ya perhiz ya light ürünleri tüketiyor, kepek ekmeği yiyor, yeni bir endüstri, yeni bir dil, yeni söylem Yeni alışkanlıklar, yeni anlayışlar Ben kendi çevremdeki ergenlerden, gençlerden de biliyorum, dümdüz olmak istiyorlar, tahta gibi, memesiz, poposuz Çıkıntısız halk olmaya uğraşıyorlar Hatalı anlamayın, bir saptama yapmaya çalışırken, bu rüzgardan kendimi muaf tutmuyorum, bir sürü şeye kızıyorum fakat ben de benzer davranışlar sergiliyorum, çünkü hepimizin etkilendiği bir dalga bu Hepimizi içine çeken bir dalga Soruyorum size, hanginiz 5 kilo daha cılız olmayı istemezsiniz? Benim durumum da bu! O kampa ayrıca insanların şişmanlık öykülerini dinlemeye keza de doğumdan sonradan üzerimde kalan 5 kiloyu vermeye gidiyorum İnşallah Fazla kilo aldı tanımayabilirsin Merhaba beni hatırladın mı?diyor Bende tık değil boylu boslu kumral bir adam Abes boş suratına bakıyorum ve Hatırlamaz olur muyum?diyorum Dua ediyorum oysa, kendisi hakkında bir ipucu versin Veriyor Benzer dershaneye gitmiştik Erdem ben Psikiyatr oldum A ne güzeldiyorum Senin ne yaptığını biliyoruz, gazeteden takip ediyoruzdiyor Bütün o sırada Nisan’ı hatırlıyor musundiyor, O da dershaneden Evlendik, üç kızımız oldu Bak bize içten geliyor Ama tabii tanıyamazsın hemen onu, çok kilo aldı Donkkkkkkkk Bir şey kafama vurdu Cümleye bakar mısınız: Ama tabii acilen tanımazsın onu, fazla kilo aldı Böyle diyor Karısı hakkında söylüyor Diğer Taraftan adam psikiyatr O anda hissediyorum Karısının şişmanlığından nefret edilen şey ediyor, hatta utanıyor Nisan’la selamlaşıyoruz, öpüşüyoruz, 3 şeker kızı olmuş görünen o ki o da artı kilolarından utanıyor, birincil lafı Sen doğum sonrası kilolarından kurtulmuşsunoluyor Değil tamamiyle yokdiyorum İşte bu Izah Etmek istediğim bu Bu artı kilo, hayatımızın orta yerine gelmiş oturmuş vaziyette, her şeyimizi etkiliyor, davranışımızı, bakışımızı, kendimize güvenimizi, konuşmamızı, geçmişimizi, geleceğimizi Ben pozitif kilo ile barışmak gibi bir algı da inanmıyorum Barışıkmış gibi görünebiliriz fakat reel bu değil, barışılamıyor, o artı kilo ile aramızdaki kavganın bitmesine olanak yok O kilodan kurtulmak gerekiyor Şu Anda az önce Baba oğul birlikte kilo devretmek Nişantaşı Hünkar’a girdik Alya ile, ev yemekleri yemeye Galip Ügümü oradaydı, sahibi Lafladık Ufak oğlu de yemek yiyordu azıcık ilerideki masada Su topu antrenmanından geldidedi Ne inanılmazdedim Spor mükemmel bir şey, herkesin yapması gerekiyor Bir fantezi değil, yükümlülük! Bir an durdu Konu dinç besin, zayıflama, spora gelince Bak sana ne göstereceğimdedi kalktı iki fotoğraf getirdi Kilolu bir genç, yanında Galip Bey ve bir kadın var Karım ve büyük oğlumdedi Ne yalan söyleyeyim üzüldüm, oğlan görünen o ki obezdi Ama yakışıklıydı O da su topçusuymuş 140 kiloymuş o fotoğrafta Ne diyeceğimi bilemedim Derken bir fotoğraf daha gösterdi, Aman Allah’ım! Başka bir genç, fidan gibi, sportif, atletik İkinci fotoğraftaki genç harbiden yakışıklıydı Bu kim?dedim Oğlumdedi Üçüncü oğlunuz mu?dedim Hayır hayır hemen şimdi fotoğrafını gösterdiğim oğlumdedi, 60 kilo verdi Müthiş!diye çığlık attım Çok şaşırdım, çok etkilendim, fazla heyecanlandım İnanılır gibi değil Nasıl hoş bir delikanlıolmuş dedim, Bravo ona! Evet evet şimdi bir sürü kız arkadaşı var, sıcacık bırakmıyorlardedi Ve biliyor musunuz nasıl olmuş Birlikte yapmışlar Baba oğul Muzaffer Kuşhan’a yatmışlar, oğlan 11 ayda 60 kiloyu vermiş, baba fazla daha kısa süreli bir rejimle 7 kilo vermiş Kilo saptamak deyip geçmeyin Ben bir zamanlar bunun ne değin güç, sıkıntılı bir şey olduğunu bilmezdim, kusur kilo veremeyenleri anlayamazdım, küçümserdim Acilen böyle düşünmüyorum Tam tersine büyük bir efor gerektiğini biliyorum Harikulade bir irade O yüzden kilo veren herkesi tebrik ediyorum Ama bu vakada, babayı da özel olarak tebrik ediyorum Çocuğuyla birlikte yapıyor, destek olmak için işini gücünü bırakıp oraya yatıyor Hadi git evladım kilo ver!demekle olmuyor Yarın görüşmek üzere Her gün 14 kilometre yürüyecekmişiz, Allah yardımcımız olsun habertürk  

Üst Alt