Son Konu

AKP'li Eski Vekil: 'İmamoğlu'nu Şikayet Eden Akçekaya Babama 400 Bin TL Borç Takmış'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-21400713fa7dcc3df1c82a0d1e8739883ba320c5.jpg

AKP eski milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu'nu şikayet ettiğini söyleyerek gündeme gelen Tokatspor Lideri Ufuk Akçekaya hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı. Gündeş'in savına nazaran Akçekaya babasının dükkanını kiralayıp 400 bin TL borç taktı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir fotoğrafını gönderip "oturmaya devam edeceğim" dedi.

AKP 24. Devir milletvekili olan, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu'nu türbede elleri artta yürüdüğü için CİMER'e şikayet ettiği açıklamasıyla gündeme gelen Tokatspor Lideri Ufuk Akçekaya hakkında suçlamalarda bulundu.

Gündeş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

“Ekrem İmamoğlu’nu şikâyet eden Ufuk Akçekaya final dershanesi açmak için babamın 2 katlı dükkanını kiralamış. Babama 400 bin TL kira borcu takmış. Geçen yaz haberim oldu. Bana Tayyip Beyefendiyle fotosunu göndererek oturmaya devam edeceğini söyledi. Derhal icraya verip haciz yaptırdım.

Üstünde tek kuruşu yahut malı çıkmadı. Sonradan öğrendim ki öbür vilayetlerde de okul açarak öğretmenlere maaşlarını vermemiş. Velilere paralarını iade etmemiş. Alacağımızı da alamadık. Tam bir cezasızlık var. Ekrem İmamoğlu’na elleri ardında yürüyor diye soruşturma açacağınıza piyasaya bu türlü seri halde borç takan adamları cezalandırın. Babam natürel Kabataş Mezunu Münih Teknik Üniversitesinde okumuş naif bir İstanbul beyefendisi olduğu için iş bu raddeye gelmiş. Benim haberim olunca derhal attım adamı icra yoluyla!”

Ne olmuştu?

Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya, türbe ziyaretinde ellerini arttan bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İBB Lideri İmamoğlu’nu CİMER’e kendisinin şikâyet ettiğini argüman etmişti. Lakin Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Halkla Münasebetler Dairesi Lideri Cihan Başar, Akçekaya'nın bu türlü bir şikâyet kaydı bulunmadığını açıklamıştı.
Akçekaya, sahibi olduğu özel eğitim kurumlarında öğretmen maaşlarını ve parasını geri isteyen velilere ödeme yapmadığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Üst Alt