Son Konu

Coinbase CEO’sundan Bomba Binance Açıklaması: Oldukça Tehlikeli!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
coinbase-binance.jpg

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Anthony Pompliano’nun ev sahipliğini yaptığı The Pomp Podcast’te katılımı esnasında, akıllı sözleşmeler yürütmek için gelişmiş bir Blockchain olan Binance Smart Chain (BSC)’e değindi. Binance’in Blockchain’i BSC’yi merkezi ve tehlikeli bulduğunu söyledi. Armstrong’a göre düzenleyiciler Coinbase’yi daha da güçlendirebilir…

Brian Armstrong’a göre BSC oldukça merkezi bir Blockchain

Coinbase CEO’su kabaca merkeziyetsizlik ve governance token’lerinin kullanım durumlarına değindi. İlk açıklamaları şunlar oldu:

Bu durumda, yönetim (governance) token’lerinin %50 veya daha fazlası tek bir şirket tarafından kontrol ediliyor gibi görünüyor – Binance. Ve hatta isminde.
W2HOWRNWVNPNTMPNNIABGC3SFU.jpg
Armstrong, bu tür merkezileştirilmiş Blockchain’lerin “oldukça tehlikeli” olduğunu söyleyerek devam etti:

Bu faaliyetlerin çoğunluğunun daha merkezi Blockchain’ler oluşturulmaya başlamasının kötü bir şey olacağını düşünüyorum. Aslında oldukça tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, umarım merkezi olmayan ama aynı zamanda ölçeklenebilir Blockchain projeleri inşa edeceğiz.

Brian Armstrong, bir Bitcoin balinası

Armstrong, Bitcoin topluluğundan çok altcoin merkezli olduğu için eleştirilere maruz kalmasına rağmen, en eski kripto para biriminin “bir tonunu” elinde tuttuğunu açıkladı. Kripto kralını altınla karşılaştırmanın sonsuza kadar süreceğini de sözlerine ekledi. Ancak Armstrong, sosyal medyanın kripto kabileciliğine karşı bir tavır aldı:

İnternette olan tüm kabileciliği görünce her zaman biraz hayal kırıklığına uğradım. Twitter, bir tür çatışma ve savaş için yaratılmıştır ve aslında endüstrinin çoğunluğunun hissettiklerini temsil ettiğini düşünmüyorum.
eth-bites-btc.jpg
Bu arada Armstrong, Coinbase’in Blockchain’den bağımsız olduğunu ve belirli bir yargı alanında yasal oldukları sürece mümkün olduğunca çok projeye destek eklemeye çalıştığını söyledi.

Coinbase düzenlemelerden faydalanabilir

Armstrong, küresel düzenlemelerin aslında Coinbase için faydalı olacağını, ancak daha küçük girişimlere zarar vereceğini belirtti:

Dürüst olmak gerekirse, düzenleme Coinbase’in başına gelebilecek en iyi şey olurdu çünkü biz en büyük şirketiz… Devasa bir bilançomuz var, personelimiz tonlarca avukat var… Zarar vereceği şirketler daha küçük kripto girişimleri. Bu şirketleri sağlamlaştıracak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Coinbase borsasının Lenf ürünü, SEC tarafından dava edildikten sonra rafa kaldırıldı. Armstrong, yasal emsaller oluşana kadar daha fazla yaptırım eylemi olacağını tahmin ediyor. Coinbase başkanına göre, kurucular ve avukatları, onlarca yıllık Howey testinin projeleri için ne anlama geldiğini “didiklemek” çalışıyorlar.

Üst Alt