Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

  • Konbuyu başlatan yaprak0135
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Etüt Merkezi kategorisinde yaprak0135 tarafından oluşturulan Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 363 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Etüt Merkezi
Konu Başlığı Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?
Konbuyu başlatan yaprak0135
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yaprak0135
yaprak0135

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Webmaster
Yetkili
Mesajlar
251,595
Tepkime puanı
12
Puanları
1,075
Yaş
32
Konum
Türkiye
Web sitesi
bilgilihocam.com
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Matematik Dersine Nasıl Çalışmalıyım?
Matematik birçok öğrencinin en çok zorlandığı derslerden biridir. Ancak bir takım yolları izlediğinizde, sistemli ve düzenli çalıştığınızda son derece iyi yol aldığınızı görebilirsiniz. Matematik dersine nasıl çalışılması gerekirsorusunu birçok öğrencinin hayatında en az bir kere de olsa sormuş olması gayet normaldir. Öncelikle bir plan hazırlayın kendinize. Bu plan çok karmaşık olmasın. Gün içerisinde kapasitenizi zorlamayacak bir plan hazırlamak ders çalışırken daha çok zevk almanızı sağlayacaktır.

En önemlisi de matematikten korkmamalısınız çünkü bu dersten korkmak ona ön yargı ile yaklaşmanıza neden olabilir. Planı hazırladıysanız soru çözmeye başlamadan önce konuya bir göz atın. Hatta iyi bir şekilde öğrenin. Formüller ile işlem yapmanız gerekiyorsa tüm kuralları ve formülleri bir kağıda düzenli bir şekilde yazın sonrasında kağıdı yanınıza koyun. Soru çözerken takıldığınız yerde o kâğıda bakmaktan çekinmeyin. Öğrenebilmek için mutlaka bir şekilde o kağıt size destek olacaktır.

Çözümlü soruları inceleyin. Nasıl çözüldüğünü ve hangi soruda hangi yöntemin kullanıldığına göz atın. Matematik çalışırken yapılması gerekenler her şeyden önemlisi düzenli çalışmaktır. Düzenli bir şekilde çalıştığınızda yapamayacağınız kadar zor bir ders değildir. Çözümlü soruları da inceledikten sonra en basit sorudan çözmeye başlayın. Sınavlarda şansınıza en basit sorularla da karşılaşabilirsiniz en zor sorularla. Ancak matematik temelim iyi değil diyorsanız soru çözümüne mutlaka kolay sorulardan başlayın çünkü bu sizin kendinize olan güveninizi tazelemenizi sağlayacaktır.
Matematikten Korkmadan Ders Çalışın
Matematikten korkmayın çünkü tüm kuralları bildiğinizde ve sorulara farklı yaklaşmayı öğrendiğinizde bu sizi oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Bir formül bilmek bazen size aynı konuda birden fazla soru çözdürecektir. Matematik temelini sağlamlaştırmak için mutlaka bol bol soru çözmelisiniz. Bir konuyu enine boyuna öğrenmeden diğer konuya geçmeyin. Çünkü matematik dersi birbiriyle bağlantılıdır.

Bir konudaki formülü başka bir ders için kullanma durumunda kalabilirsiniz. Farklı persfektiflerden bakmayı bilmek son derece önemlidir. Mutlaka normal soru bankasının yanında çözümlü soru bankanızda olsun ama öncelikle çözüme bakmadan soruyu siz çözmeyi deneyin. Yolu yöntemi biliyorsanız biraz uğraşın. Farklı açılardan yaklaşın. Çözemediğiniz takdirde sorunun çözümünden faydalanın. Matematik dersinde başarılı olamama nedenlerinden biri de yeterince kararlı olmamanız olacaktır. Sorulara kararlı bir şekilde korkmadan yaklaştığınızda zorlansanız dahi bir zaman sonra rahat bir şekilde o soruları çözdüğünüzü göreceksiniz
Sistemli Çalışın Soru Çözmeye Önem Verin
Soru çözmek son derece önemlidir. Farklı soru tiplerini görmeye çalışın. Farklı sorular çözmek sizin bakış açınızı da geliştirecektir. Altından kalkamadığınız soruları mutlaka çevrenizde iyi olanlara sorun çözümünü öğrenin. Nasıl çözdüğünü ve nasıl bir yöntem uyguladığına dikkat edin. Matematik bilgilerini pekiştirmenin en güzel yollarından biri de öğrendiklerinizi arkadaşlarınıza anlatın. Arkadaşlarınıza matematik anlatmak bilgileri kafanızda daha iyi formüle edebilmenizi sağlar. Daha somut bilgiler haline gelir. Ders anlatım videolarından da konuyu dinleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Matematik dersinde yüzde yüzlük bir başarı hedefiniz varsa bu ders için yeterli vakit ayırmanız gerekiyor. Vaktiniz yoksa ve plansız bir şekilde çalışıyorsanız başarısız olma ihtimalinizde olmaktadır. Dersler esnasında konuyu ve kuralları çok iyi bilmek sizi daha kararlı yapacaktır. Ders esnasında kendinizi tamamen konuya verin. Takıldığınız yerde geri dönüp bakmayı unutmayın. Formülleri kuralları ezberlemek yerine soru üzerinde uygulamayı öğrenin. Ezberlemek demek o soruyu kesin olarak çözmek demek değildir. Matematik sistemli ve kararlı bir ders çalışma tekniği ile kısa zamanda öğrenebileceğiniz bir derstir.
 

Yazar: yaprak0135
Article Title: Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst