Son Konu

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Sert 'Misak-ı Milli' Yanıtı: 'Tüccar Oldun Ama...'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-744ca94fe4677a67d4ba9db4e2d0f3e67ee3c801.jpg

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine "Tavsiye ediyorum; Misak-ı Ulusal'ı bir öğrensin" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Twitter'dan karşılık verdi: "Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Ulusal kim sen kim?"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki ziyaretinin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun “Suriyelileri 2 yıl içinde göndereceğim” kelamı ve “Dünyaya sesleniyorum, Kuvay-ı Ulusala geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor” tabirleri ile ilgili şunları söylemişti:
  • ‘Ben Atatürk’ün partisiyim’ diyen bu adam, ‘Kuvay-ı Ulusala geleneğinden geliyorum’ diyor fakat bir kere Kuvay-ı Ulusala ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Zira ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli’yi bir öğrensin. Misak-ı Ulusal nedir? Misak-ı Ulusal neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok. Ve o ‘göndereceğim’ diyor.
Ayrıntılar

Erdoğan'a cevap: "Misak-ı Ulusal kim sen kim?"

Erdoğan’ın kelamlarına Twitter'dan karşılık veren Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

• "Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sonlanmış, Misak-ı Milli’yi öğrensin demiş. Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Ulusal kim sen kim? Tüccar oldun lakin devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü!

• İnsan haklarına çok kıymet verdiğini tez eden AB'ye yaptığım davet, yükü birlikte yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli konuklarımız de keyifli olacaktır. Tahlil var ey halkım, yalnızca Euro'lara teslim olmayacak yöneticiler eksik!"

Üst Alt