Son Konu

Verbatim ve Microban, Anti-Mikrobiyal USB Bellek Geliştiriyor

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
verbatim-logo.jpg

Dünyayı tesiri altına alan Covid-19 salgınının neredeyse ikincisi yılına girmek üzereyken firmalar bu devirde gelecek salgınlara karşı daha kolay gayret edebilmek için epey inovatif eserler geliştiriyor. Bu firmalardan biri de dijital depolama kesiminin dev isimlerinden olan Verbatim.

USB bellekler yahut öbür ismiyle flash bellekler, birçok kişi için erişilebilir derecede uygun taşınabilir depolama üniteleri. Portatif olmaları nedeniyle de sıkça elden ele taşıyoruz, diğerlerine veriyoruz ve alıyoruz. Bu da haliyle hijyen açısından bakıldığında pek güzel değil. Diğerinin elindeki mikrop, salgın virüsü flash bellek aracılığıyla dokunan bizlere dezenfekte etmediğimiz sürece geçebiliyor. Ufak bir bez ve dezenfektan yardımıyla mikropları öldürmüş olsak bile bunu daima yapmak neredeyse imkansız.

Verbatim bunun için antimikrobiyal eserler geliştiren Microban ile iştirak kurdu. Microban’ın anti-mikrop teknolojilerini Verbatim USB’lere ekleyerek mikrobiyal canlıların ömür gösteremeyeceği halde plastikler/metaller geliştirildi. Üstelik bu teknoloji muhakkak bir mühlet sonra geçecek formda değil. Yani flash belleğinizi kullandığınız sürece antimikrobiyal bir bellek kullanmış olacaksınız.

Verbatim antimikrobiyal USB belleklerini önümüzdeki yakın vakit içerisinde üretmeye başlamayı planlıyor. Bu teknolojinin bütün eserler için geçerli olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Üst Alt