Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Mazot Pompası Arızası Belirtileri

  • Konbuyu başlatan yasuo
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araba Arızaları kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Mazot Pompası Arızası Belirtileri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 47 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araba Arızaları
Konu Başlığı Mazot Pompası Arızası Belirtileri
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Mazot pompası sadece dizel araçlarda bulunan bir yakıt sistemidir. Benzinli veya LPG’li araçlarda benzin pompası sistemi bulunur. Yakıt pompalarında çok farklı sorunlar görülebilir. Dizel motoru bulunan arabalarda sorunların oluşmasını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler mutlaka araştırılıp sebepleri öğrenilmelidir.

Mazot pompası arızası kesinlikle ihmal edilmemesi gereken, oldukça önemli bir arızadır. Yakıt pompası dizel araçların bir nevi kalbidir. Bu yüzden mazot pompası arızası dizel araçlar için kritik bir durumdur. Tüketilen yakıt kalitesi mazot pompası arızasıyla karşı karşıya gelmemek için önemli bir role sahiptir. Bunun sebebi yakıt sistemi parçalarının sadece yakıt ile yağlanmasıdır. Yakıt, sistemi iyi yağlayamadığında sürtünen parçalar aşınır ve sistem performansını kaybeder. Yakıt sistemi arızası yani aslında mazot pompası arızasının birden çok belirtisi vardır. Bu belirtiler motorun çalışmaması, motorun geç çalışması, motor yükü arttığında arıza ışığının yanması ve motorun acil işletim moduna girmesi ve son olarak performans veya duman problemlerinin ortaya çıkmasıdır.

Mazot pompası sorunlarının belirtisi birden çok olduğu gibi, bu arızalara neden olan bir çok etken vardır. Enjektörlerin veya basınç regülatörünün hidrolik karakteristiklerinin bozulması, Yakıt pompasının sınırının düşmesi ve enjektör iğne deliklerinde bulunan deformasyonlar sorunlara neden olan bazı sebeplerdendir. Mazot pompası arızası olmaması için alınacak önlemlerden bir tanesi ve belki en önemlisi depoda az miktarda yakıt ile dolaşmamaktır.

Eğer sürücü depoda az miktarda yakıtla dolaşırsa bu yakıtın genel sıcaklığı yükselecektir ve bu da sorunlara neden olacaktır. Aynı zamanda bu sayede aracın verimi de düşmektedir. Mazot pompası arızası olmaması için gerekli önlemler alınmalıdır ve mazot pompası arızası ile karşılaşıldığında arıza kesinlikle ihlal edilmemelidir. Yakıt sistemi, dizel araçlar için oldukça önemli bir sistemdir.
 

Yazar: yasuo
Article Title: Mazot Pompası Arızası Belirtileri
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst