Son Konu

Analist, İndikatörlerle Belirledi: Altın Bu Seviyelerin Yolunda!

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
https___specials-images.forbesimg.com_imageserve_5f3e5a4758d34ebcf4ab9638_0x0.jpg

Piyasa analisti David Becker, altın fiyatlarının, doların çoğu ana para birimine karşı güçlendiği için dirence çarparak geri döndüğünü belirtiyor. Analiste göre, ABD faizleri yükseldi, bu da dolar üzerinde yen karşısında yukarı, sarı metal üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com okurlarının bildiği üzere, altın dolar cinsinden fiyatlandırıldığından, daha güçlü bir dolar genellikle daha düşük altın fiyatlarına neden olur.

Teknik analiz: Altın fiyatları aşırı satım bölgesinden çıktı

Analist David Becker, altın fiyatlarının, 1.800 dolara yaklaşan aşağı eğimli bir trend çizgisini test ettikten sonra tersine döndüğünü ve düştüğünü belirtiyor ve fiyatların, 10 günlük hareketli ortalamanın yakınında 1.776 dolarda destek bulduğunu ifade ediyor. David Becker, analizine şu yönde devam ediyor:

Hızlı stokastik çapraz satış sinyali ürettiği için kısa vadeli momentum negatife döndü. Altın fiyatları aşırı satım bölgesinden çıktı ve nötr aralığın ortasında. MACD (hareketli ortalama yakınsama ıraksaması) endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum pozitife döndü. Bu, MACD çizgisi (12 günlük hareketli ortalama eksi 26 günlük hareketli ortalama) MACD sinyal çizgisinin (MACD çizgisinin 9 günlük hareketli ortalaması) üzerinden geçtiğinde gerçekleşir. MACD histogramı pozitif bölgede yazdırıyor ancak yukarı eğimli yörünge yavaşlıyor, bu da konsolidasyona işaret ediyor.
Grafik-1-12.jpg

Üst Alt