Son Konu

Huawei P50 Serisinin Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-p50-serisi-tanitim-tarihi-ortaya-cikti-technopat-mobil.jpg

Huawei P50 serisi ilk olarak 2 Haziran tarihinde düzenlenen HarmonyOS etkinliğinde gösterilmişti. 45 saniyelik bir tanıtım videosuyla gösterilen serinin tasarımı da büyük oranla netlik kazanmıştı. Tüm bu yaşananların ardından bugün de Weibo üzerinden Huawei P50 serisi tanıtım tarihi hakkında önemli bir sızıntı yapıldı.

Hatırlarsanız daha önceden yayınlanan raporlarda Huawei P50’nin Eylül ayında tanıtılacağını ileri sürüyordu. Ancak, bugün ortaya çıkan bilgilerle beraber P50 serisinin beklenenden daha erken tanıtılacağını görüyoruz. Bu doğrultuda paylaşılan bilgilere göre P50 serisinin 27 Temmuz 2021 tarihinde düzenleneceği ön görülen lansmanla birlikte tanıtılması bekleniyor.

Bunun haricinde paylaşılan raporda Qualcomm’un, Huawei P50 serisi için 4G destekli Snapdragon 888 işlemci üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bildiğiniz gibi Huawei, Amerika’nın ambargo kararlarından dolayı 5G konusunda herhangi bir ABD merkezli şirketle çalışamıyor. Ancak, GSMArena‘nın aktardığı bilgilere göre Huawei’nin 4G için daha önceden onay aldığı ve bu yüzden 4G destekli işlemcileri kullanabileceğini söylüyor.

Servis edilen bir diğer raporda da P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinde Sony’nin 1 inç büyüklüğündeki IMX 800 sensöre yer verileceği dile getiriliyor. Bunlara ek olarak P50 Pro ve P50 Pro Plus’ın ultra geniş açı, telefoto ve 3D ToF sensörlerine de ev sahipliği yapacağı ileri sürüldü.

Ayrıyeten paylaşılan bilgilerde serinin standart modelinin düz OLED ekranla beraber geleceğine, Pro ve Pro Plus modellerinin de şelale ekran tasarımıyla lanse edileceğine  kesin gözüyle bakılıyor.

Üst Alt