Son Konu

Ziya Selçuk, 1 Günlük Erteleme İçin Özür Diledi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-erteleme-icin-ozur-diledi-1614514868.jpg

Koronavirüs tesirini sürdürmeye devam ederken Ulusal Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklamıştı. 1 Mart 2021 Pazartesi, yani yarın başlayacağı açıklanan yüz yüze eğitim, dün Bakanlığın paylaştığı yazıyla bir gün ertelenmiş; yeni tarih 2 Mart 2021 Salı günü olarak güncellenmişti.

Bakanlık tarafından yapılan o açıklamada 1 Mart'ta yüz yüze eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime ve imtihanlara 2 Mart Salı günü vilayetlerin salgın şartlarına nazaran başlanacağı açıklanmıştı. Planlanan eğitime başlama tarihine 2 gün kala yapılan bu açıklama reaksiyon toplamıştı. Bu yansılar sonucunda Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, az evvel yaptığı paylaşımla özür diledi.

Ulusal Eğitim Bakanı, erteleme için özür diledi:

40b4d73b36eda1a4ad42c0e984137d3f77748125.jpeg

Twitter'dan paylaşım yapan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim." tabirine yer verdi. Bakan Selçuk, bunun akabinde ertelemenin nedenini de şu formda açıkladı:

"Birtakım vilayetlerimizde son birkaç günde tespit edilen süratli olay artışı yine kıymetlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sıhhat önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim."

Bugün ve yarın boyunca rastgele bir yeni açıklama gelmediği sürece resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitim, 2 Mart Salı günü itibariyle başlamış olacak. Vilayetlerin salgın şartlarına nazaran başlayacak eğitim, öğrencilerin imtihanlara girmelerinin önüne bir mani koymayacak.

Üst Alt