Son Konu

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a Yanıt: 'Domuzluğu Seçmiş'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b94f7f5923748003ba9afdaeeb4541ef473fb06e.jpg

Habertürk muharriri Fatih Altayı kendisine "domuz" benzetmesi yapan Sabah gazetesi müellifi Hilal Kaplan'a benzeri biçimde karşılık veridi. 

Habertürk muharriri Fatih Altaylı geçtiğimiz günlerde kendisi gaye alan AKP'li Cemile Taşdemir'e sert sözlerle cevap verdi.

Sabah gazetesi muharriri Hilal Kaplan, dünkü yazısında Altaylı'yı Cemile Taşdmir ile yaşadığı tartışma üzerinden gaye almış ve "Eski zillet devrini aratmayacak biçimde kaleminden salyalar saçıyor" deyip "domuz" benzetmesi yaptı. 

Altaylı bugün kaleme aldığı yazısında ismini anmadan Hilal Kaplan'a cevap verdi. Altaylı şöyle dedi:

“Epey bir vakittir kendisini muhatap almam için çırpınan bir gariban var. Bir yazısında ismini anmam, kendisini muharrir yerine koymam için yırtınıyor. Kederi lisanı benimle. Ha babam beni yazıyor, ha babam benden kelam ediyor. İsmini bir defa kullanmam için ölecek neredeyse. Bir kere isminden bahsetsem, tüm ezikliğini atacak güya üzerinden. Ben ise bu kişinin ne yazdıklarını takip ediyorum ne de söylediklerini. Şayet birileri bunun kelamlarını alıp bana iletirse haberim oluyor lakin çırpınışlarından, hezeyanlarından. O ise daima bir yakarış içinde. ‘Beni an, beni an, beni an’ diye yalvarıyor. O ise daima bir yakarış içinde. ‘Beni an, beni an, beni an’ diye yalvarıyor.

"Düşmanlarımda bile aradığım bir kalite hududu var"

Halbuki benim yalnızca muhataplarımda değil, düşmanlarımda bile aradığım bir kalite sonu, bir insanlık çıtası var. Bunun altına düşmeye, ne denirse densin bir zaviyenin altındakileri muhatap almaya hiç fakat hiç niyetim yok. Ve anladığım kadarı ile kendisi de bu durumu artık anlamış ve dün en sonunda kendisini niçin muhatap almadığımı kendisi şu sözlerle itiraf etmiş: ‘Asla bir domuzla güreşme, zira üstün başın çamur olur. Ancak işin berbatı bu domuzun güzeline masraf.’

Mevzuyu çözdüğü ve kendisini niçin asla muhatap almadığımı bu kadar açıkça anlattığı için kendisine teşekkür etmek isterdim. Lakin onu da yapmayacağım. Zira ben asla bu kadar terbiye dışı bir halde tabir etmezdim bu durumu."

Alıntılarla cevap verdi

Altaylı yazısını şöyle sürdürdü: 

"Ben daha çok ‘İnsanların aptallıklarını düzeltmek konusunda yeteri kadar tesirli olamayacaksanız bunu yapmaktan vazgeçmeli ve kendinizi korumalısınız’ diyen filozofa katılırdım.

Ya da Mark Twain üzere ‘Cahil beşerle tartışmayın, evvel sizi kendi düzeyine çeker sonra deneyimiyle yener’ derdim.

Tahminen de, İmam Gazali’nin dediği üzere, ‘Cahillerle tartışmayın, ben hiç galip gelemedim’ diyerek noktalardım.

O ise domuzluğu seçmiş. Ayıp etmiş ancak kendi bileceği şey. Başta da dediğim üzere. Zaviye sorunu.”

Üst Alt