Son Konu

Xiaomi telefon almayı düşünenler dikkat!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
xiaomi-ender-IcWb_cover.jpg

Xiaomi, Türkiye'ye olan yatırımlarını somut bir formda muhakkak etmek için geçtiğimiz gün ülkemizde telefon üretim fabrikasını resmi olarak açmıştı. Bu fabrikada üretilecek birinci yerli üretim Xiaomi telefonu da açıklandı. Yapılan duyuruya nazaran ülkemizde birinci olarak Xiaomi Redmi 9c modeli üretilecek. Bu telefonun fiyatı da üretimden sonra düşecek.

Üretim başladı! Fiyatlar düşecek!

Şu an piyasada 2.000 TL bandında bulundan Redmi 9c'nin fiyattında önemli indirimler olabilir. Bu indirimin 300 TL'yi aşması bekleniyor. Şu sıralar şayet Xiaomi telefon almak istiyorsanız biraz beklemenizde yarar var. Zira üretimin başlaması ile fiyatlarda önemli düşüşler göreceğiz.

6.53 inç büyüklüğünde 720P ekran ile gelen Redmi 9c, gücünü MediaTek'in Helio G35 yonga seti ve 2 GB RAM'den alıyor. Günlük kullanım için fiyatına nazaran hayli başarılı olan bu modelde 13 MP + 2 MP + 2 MP çözünürlüğünde art kamera heyetimin yer alması da dikkat çekiyor.

redmi-9c-NUEu.jpg

5.000 mAh bataryası ile dolu dolu tecrübe sunan ve sizi yarı yolda bırakmayan bu modelin fiyatının 1.600 TL'leri görme ihtimalinin olduğunu belirtelim.

Redmi 9C özellikleri
  • 6.53 inç büyüklüğünde 1600 x 720 çözünürlüğünde ekran
  • Sekiz Çekirdekli MediaTek Helio G35 işlemci
  • 2 GB LPDDR4x RAM, 32 GB (eMMC 5.1) depolama
  • microSD ile 512 GB'a kadar genişletilebilir bellek
  • 13MP art kamera f/2.2 diyafram + 2MP makro 4cm kamera + f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2MP derinlik sensörü
  • f/2.2 diyafram açıklığına sahip 5MP ön kamera
  • Parmak izi sensörü
  • 3,5 mm kulaklık girişi, FM Radyo
  • Boyutlar: 164.9 × 77.07 × 9.0mm; Yük: 196 g
  • Sıçramaya güçlü (P2i)
  • Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 5, GPS + GLONASS, mikro USB
  • 10w şarjlı 5000 mAh kapasiteli batarya

Üst Alt