Son Konu

Ziya Selçuk'un Kardeşinin Okullara Milyonlarca Liralık Satış Yaptığı İddia Edildi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2f777a293021e3f562cfb798925e9ad1d8ef309e.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşi Oktay Selçuk'un idaresinde olduğu şirketin, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 Milyon 678 bin 159 liralık satış yaptığı öne sürüldü.

OdaTVden Sami Menteş'in haberine nazaran, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşi Oktay Selçuk'un da idaresinde bulunduğu şirket, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere çok sayıda kamu kurumuna milyonlarca liralık satış yaptı. Menteş, Oktay Selçuk'un idaresinde bulunduğu şirketin okullara satış yaptığını gösteren dokümanları de yayınladı.

25 milyon liralık satış

Argümana nazaran, Oktay Selçuk'un idare heyetinde olduğu şirket, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 Milyon 678 bin 159 TL'lik satış yaptı.

2016 yılında kurulan İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin idare konseyinde kardeş Oktay Selçuk'un yanı sıra Ziya Selçuk'a yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdemir de yer alıyor. Ziya Selçuk, bakan olduğunda sahibi olduğu Özel Maya Okulları’nı kardeşine bırakmıştı.

Okullara yapılan satışları gösteren dokümanlar şöyle:

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt