Son Konu

Windows'un Vazgeçilmez Uygulaması Not Defteri İçin Yeni Dönem Başlıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-vazgecilmez-uygulamasi-not-defteri-icin-yeni-donem-basliyor.jpg

Windows ile birlikte, Windows'un birinci vakitlerinden beri gelen söz işlemci uygulaması Not Defteri, yakında Microsoft Store'da kendi kısmı ve sayfasıyla farklı bir uygulama haline gelecek, güncellemeleri de mağaza aracılığıyla dağıtılacak. Bu, Not Defteri kullanıcılarının artık yeni özellikleri ve yükseltmeleri geniş bir Windows 10 işletim sistemi güncellemesiyle birlikte paketlenmesini beklemek yerine Microsoft Store aracılığıyla otomatik olarak alabilecekleri manasına geliyor.

Birtakım raporlar, Notepad'in (Not Defteri) Windows Aksesuarları klasöründeki klâsik pozisyonundan çıkartılacağını ve Başlat menüsünde kendi yerine taşındığını da söylüyor. Hasılı Microsoft, Not Defteri'ne artık daha fazla ilgi gösteriyor üzere görünüyor.  

İşletim sisteminin 1.0 sürümü 1985 yılında piyasaya sürüldüğünden beri Not Defteri otomatik olarak Windows'a yüklendi ve kardeş program WordPad, Windows 95 işletim sisteminin bir kesimi olarak 1995'ten itibaren otomatik olarak yüklenmeye başlandı.

Bu güncelleme, Microsoft'un şu anda Geliştirme Kanalında test edenlere sunduğu yeni duyurulan Windows 10 21H2 "Sun Valley Güncellemesi" test yapısının bir modülü olarak geliyor. Sürüm Yapısı 21337 yahut bu sürümün daha yeni sürümü Not Defteri güncellemelerini otomatik olarak görecek.

Üst Alt