Son Konu

Fatih Altaylı'dan Veyis Ateş İddiası: 'Baran Korkmaz Beni Aradı, Elimde Bant Kaydı Var Dedi'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8982ac933afc2d3ee48cc599efd1386cf19cb3e7.jpg

Gazeteci Fatih Altaylı, yurtdışına kaçan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini aradığını belirterek, Habertürk TV spikeri Veyis Ateş hakkında utanç verici suçlamalarda bulunduğunu söyledi.

Habertürk muharriri ve televizyon programcısı Fatih Altaylı, Sedat Peker’in tezleri sonrasında müsaadeye ayrılan ve sessiz kalan Habertürk TV spikeri Veyis Ateş hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Sedat Peker, Veyis Ateş’in kara para aklama suçlaması sonrasında yurtdışına kaçan SBK Holding İdare Yönetim Konseyi Lideri Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde fiyatsız kaldığını tez etmişti.

'Tehdit, şantaj iddiaları'

Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj argümanları. 10 milyon euroluk talepler, bir takım ismine aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar.” diye yazdı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın savlarını Habertürk idaresine ilettiğini kaydeden Altaylı, “Kendisinden son bir sefer bu argümanlara karşılık vermesini isteyeceklerdir muhtemelen. Veyis Ateş’in de bu argümanlara verecek bir karşılığı var mı bilemem!” dedi.

Fatih Altaylı’nın hususla ilgili yazısı şöyle:

"Bir erkek sesi.

“Fatih Beyefendi düzgün günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Beyefendi bugünkü yazınızı okudum ve davetinize karşılık olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Zira ben hayatımda bu türlü utanç verici, bu türlü rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj savları. 10 milyon euroluk talepler, bir grup ismine aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır üzere değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin isminin yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu tezlerini kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası üzere sevdiği bir gazeteciye daha evvel dinlettiğini de argüman ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niçin hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği şahsa bunu yazdırabileceğini ancak benim davetime karşılık verdiğini söyledi.

Değişik bir karşılıktı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili tezlerini Habertürk idaresi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kere bu savlara karşılık vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu argümanlara verecek bir cevabı var mı bilemem!

Keşke birinci gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi."

Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Üst Alt