Son Konu

Ispanaklı Kek

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ispanakli-kek.jpg

Ispanaklı Kek Tarifi İçin Malzemeler

Keki için;
  • 4 adet yumurta
  • 3 damla limon suyu
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 su bardağı ıspanak püresi
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2.5 su bardağı un
Kreması için;
  • 1 litre süt
  • 5 yemek kaşığı un
  • 6 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 poşet toz kremşanti
Islatmak için;
  • 1 su bardağı süt
Arası için;
  • 4 adet muz
Üstü için;
  • 3 adet muz

Ispanaklı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Yumurta ile limon suyunu çırpalım. Üzerine şekeri ekleyip çırpmaya devam edelim. Ardından bir su bardağı yağ ve sütle birlikte püre yaptığımız ıspanağı, un, kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyerek karıştıralım.
  2. Yağladığımız borcama kek harcımızı yayalım( 28* cm 28*cm kullandım). Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında yaklaşık 25 dakika pişirelim (Fırından fırına fark var kontrollü pişirin).
  3. Kreması için bir tencereye sütü unu ve şekeri alarak karıştıralım. Üzeri göz göz olunca biraz daha pişirip tereyağını ve vanilyayı da ekleyerek ocaktan alalım. Kremamız soğuyunca içerisine bir paket toz kremşantiyi ekleyip çırpalım.
  4. Fırından çıkan keki soğumaya bırakalım.
  5. Kek soğuduktan sonra altında kek bırakacak şekilde kaşıkla üst katmanı çıkartalım, kekin iç kısmını bir su bardağı sütle ıslatalım içerisine istediğiniz meyveyi dize bilirsiniz ben dilimlenmiş muz kullandım meyveyi de dizdikten sonra kremayı üzerine dökelim.
  6. Son olarak üzerine de ayırdığımız kek parçalarını elimizle ufalayıp kekin üstüne dizelim. Soğuduktan sonra üzerini süsleyip servis yapıyoruz. Afiyet olsun
Ispanaklı Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt