Son Konu

Bahçeli: 'Kim Demiş Sayın Soylu Yalnız Diye, Kimsesiz Diye?'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e57a8867683663152f305a2a43fcf522dc5c5243.jpg

MHP başkanı Bahçeli, küme toplantısında yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya takviye verdi ve "Kim demiş sayın Soylu yalnız diye, kimsesiz diye?" dedi. 

'TBMM Lideri'ni vazifeye davet ediyorum'

MHP küme toplantısında konuşan Bahçeli'nin öne çıkan bildirileri şu biçimde:

Kılıçdaroğlu paylaştığı bir görüntüde beni mahpusa atmak istiyorlar diye yakınıyor, meğer hakkında düzenlenip TBMM’ye gönderilen fezlekenin ayrıntılarından bahsetmiyor, buna hiç cüret edemiyor. Kılıçdaroğlu'nun çiğ süt içmediyse karın ağrısı çekmesini gerektirecek bir hali de olamayacaktır. Daha mühimi sabırlı ve sakin olmasında hukuka hürmet duymasında fayda vardır.

Oyalanmaya vaktimiz yoktur vakte oynamaya ağırdan almaya hakkımız da yoktur. Fezlekelerin görüşülüp karara bağlanmasını savsaklamak bizim nezdimizde problemli ve  şaibeli bir tavır olarak değerlendirilecektir. Hukuk diyorsak gereğini mutlak yapmakla mükellefiz. Kılıçdaroğlu bir orta yollara düşüp bir adalet arıyordu, akılsız başının ceremesini ayakları çekiyordu. İşte fırsat işte ortam saklanacağı, uyanacağı  alakalar ağı bulunmuyorsa çıksın mahkeme karşısına, versin üzerine atılı suçlamaların hesabını. Dolandırıcı Tosuncuk nasıl bedel ödeyecekse Kılıçdaroğlu da ödesin. Kılıçdaroğlu kendine güveniyorsa dokunulmazlığın kaldırılmasına şahsen kendisi ön ayak olmalı karar sürecini bizatihi kendisi başlatmalıdır. Kelam veriyorum birinci sefer CHP'ye dayanak vereceğiz. Onlara tamam diyeceğiz.

TBMM Lideri'ni misyona davet ediyorum. Karma kurulu üstlendiği tarihi sorumluluğu ifa etmeye çağırıyorum. Lakin şu hususu da ehemmiyetle hatırlatmak istiyorum ki. Dokunulmazlığı kaldırılan milletvekilliği düşürülen vekillerin ön kapıdan gönderilmelerinden bir süre sonra hak ihlali kılıfıyla art kapıdan tekrar  TBMM'ye kabul edilmeleri millet iradesini yok sayan bir tasarruftur.

Gergerlioğlu reaksiyonu: 'AYM bu tip davalara terör örgütlerinin hücre konutundan ya da mağara deliklerinden mi bakıyor?'

"AYM, Gergerlioğlu'nu ferdî müracaatında hak ihlaline hükmederek tahliyesini istemiştir. PKK KCK propagandası yaptığından ötürü 96 gündür  Sincan Cezaevinde bulunan kelam konusu karanlık şahsın seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine AYM karar verilmiştir. Yani CHP'li Berberoğlu üzere Gergerlioğlu'na milletvekilliğine dönüş yolu açılmıştır. Terör propagandası nasıl oluyor da hak ihlali olarak bedellendiriliyor? Günü geldiğinde  dağdaki eşkiya için de hak ihlali kararı verilecek midir! AYM bu tip davalara terör örgütlerinin hücre konutundan ya da mağara deliklerinden mi bakıyor?

AYM bölücüler lehine hak ihlaline hükmederken milletimizin, şehitlerimizin ulusal onurumuzun tartışılmaz hak ve tarihi çıkarlarını gasp ettiğinin farkına ve şuuruna ne vakit varmayı planlıyor? Ne hakkı neyin ihlali? Ne vakittir hainin hakkı oluyormuş! Hiç kimse bugünkü sıfatlarına güvenip de yanlışa ortak olmamalıdır. Volkan olsalar bile sonları elbette bir avuç kültür."

'Kim demiş sayın Soylu yalnız diye?'

"Bilhassa terörle çaba alanında ismini altın harflerle yazdıracak İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu'ya yapılan prestij suikastlerini, siyasi linç teşebbüslerini telaşla asla lakin asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum. Kim demiş sayın Soylu yalnız diye? Kim demiş sayın Soylu kimsesiz diye? Türkiye Cumhuriyetinin İçişleri Bakanı vazifesini vatan ve millet sevgisiyle yerine getiren, gece gündüz demeden bölücü terörle gayret eden mert ve millet perver bir devlet adamıdır. Hakkında ne söylenirse söylensin bizim bölücüler ile iş tutan, terör örgütlerine hayranlık besleyen odaklara aldırış etmemiz mümkün değildir. MHP ve Cumhur İttifakı kararını çoktan vermiştir. Biz 1000 yıllık kardeşliğin safındayız."

Üst Alt