Son Konu

Bıldırcın yumurtasının faydaları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bıldırcın yumurtasının faydaları bıldırcın yumurtasının faydaları hamilelikte bıldırcın yumurtasının faydaları gebelikte cilde kuş Ben oğlumun bebekliğinde mamasının içine bıldırcın yumurtası katardım çünkü bilhassa bebeklere çok yardımcı olduğunu duymuştumVe birazdan sizlerle paylacağım bilgilerden daha sonra hatalı yapmadığımı hatta fazla ta iyi yaptığıma karar verdim bıldırcın yumurtası ve faydaları hakkında sizlere daha detaylı bilgilere geçiyorum 1548778453 1548778453 bildircinyumurtasininfaydalari5c507bd9a6ffbbildircinyumurtasininfaydalari5c507bd9a6ffb bildircinyumurtasininfaydalari5c507bd9a6ffb Bıldırcın yumurtası protein deposuSelçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr Yılmaz Bahtiyarca hayvansal proteinlerin verdikleri yüksek enerjinin yanı sıra çocuklardaki maddesel gelişimin dinç olarak gerçekleşmesine asistan olduğunu belirtti Hayvansal kaynaklı proteinlerin başında kanatlı kümes hayvanlarının yumurtalarının geldiğini açıklayan Bahtiyarca bu yumurtaların da ait olduğu hayvanın kalıtımsal yapıları nedeniyle çeşitlilik gösterdiğini anlattı Bıldırcın yumurtasının içeriğindeki besleyici maddelerin yoğunluğu sebebiyle yaygın olarak tüketilen tavuk yumurtasından bambaşka olduğunu gösteren Bahtiyarca şunları kaydetti: “Öteki yumurtalardan daha artı proteinlerin inşa taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok maddi büyümeye harcayan çocuklarda hastalığa niçin olan mikropların etkisini azaltmaktadır Grip bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren çocukların bıldırcın yumurtası yedikten daha sonra hastalıklardan fazla daha kısa sürede kurtulduğu gözlenmektedir Bıldırcın yumurtasının bu hastalıklara iyi gelmesiyle ilgili bilimsel kitaplara girmiş denek bir bilgi olmamasına rağmen bize (çocuğuma bıldırcın yumurtası yedirebilir miyim?) diye soran kişilere bıldırcın yumurtasını tavsiye ediyoruz Sonuçta bıldırcın yumurtası çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine muavin olan bir protein deposudur Protein Açlığına Bıldırcın Yumurtası Ülkemizde hayvansal protein tüketiminin gelişmiş ülkelere tarafından düşük seviyede kaldığını vurgulayan Bahtiyarca bu açığın kapatılmasında son yıllarda eskiye oranla daha sıcacık bulunabilen bıldırcın yumurtasının etkili olabileceğini söyledi Bahtiyarca bıldırcın yumurtasının çocuklar göre en dürüst tüketilme biçiminin rafadan yenmesi olduğunu belirterek “Çünkü yumurtanın rafadan olması vücudun proteinleri en basit ve etkili şekilde almasını sağlar Bıldırcın yumurtasının sarısı pişirilmeden de çocuklara içirilebilir Fakat özel bir protein taşıyan yumurta akı vücuttaki B vitaminlerini etkisizleştirme olasılığına aleyhinde çiğ olarak verilmemelidir diye konuştu Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Öteki yumurtalardan daha pozitif proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası bilhassa çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının grip ve bronşit gibi üstteki solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak çiğ tüketilmemesi önerildi * Öksürük astım bronşit nefes darlığı mide karaciğer ve göğüs hastalıkları tedavisinde * Çocukların gelişiminde ve iştahlarının arttırılmasında * Hastaların ameliyat sonrası tez şifa bulmasında * Anemi ve anemi tedavisinde öneriliyor Hem; * İnsan bedenini gençleştirici kuvvetlendirici özelliği yanına yüksek derecede afrodizyak özelliği içerir * Yüksek enerji ve protein içerir id * Vitamin ve minarel değeri fazla yüksektir İdame dozu (tedavisi) * Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz * Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz * Çalkalıyorsunuz * Bir kadeh süte tamamlıyorsunuz * Karışımı oda sıcaklığında ya da buzdolabından çıkardıktan 10 dakika sonra içiyorsunuz * 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz Öksürük alerjik şikayet kalmıyor * Ayda 510 adet yumurta içmeye en düşük 3 ay devam ediyorsunuz ( Seçme Parça )  

Üst Alt