Son Konu

Ünlü Milyarderden Önemli Bitcoin, Altın ve Altcoin Öngörüleri!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
106798364-1605643956212-gettyimages-1134758465-150285_0514-scaled.jpg

Mark Cuban, bu hafta “The Prof G Pod with Scott Galloway” isimli podcast’Te gençleri yatırım yapmaya teşvik ettiği için kripto para birimlerini övdü, Robinhood’u savundu ve altın ile Bitcoin’i karşılaştırdı. Dallas Mavericks’in milyarder sahibi ve “Shark Tank” yıldızı, kripto patlamasını dot-com balonuna benzetti. Öte yandan, stablecoin’leri düzenleme ihtiyacının altını çizdi. Kriptokoin.com olarak Cuban’ın söylediklerini aktarıyoruz…

Cuban: Kripto paralar bana dot-com balonunu hatırlatıyor

Katıldığı programda öncelikle kripto para birimlerinden bahseden milyarder Mark Cuban, “Kripto bana 1995’i hatırlatıyor. Bu, tüm tokenlar, ticaret ve etrafta dolaşan tüm çılgınlık; bana daha çok dot-com çılgınlığını hatırlatıyor. Kripto hakkında benim için ilginç olan şey, gerçek ağ platformları ve akıllı sözleşmelerle bağlantı kurma yeteneği,” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca milyonlarca insanın kriptoya yatırım yapmasının sebebinin, bunun hisse yatırımından çok daha ucuz ve basit olduğunu ifade eden Cuban, “kriptonun etkisini tam olarak anladığımızı sanmıyorum,” diyor.
mark-cuban-bitcoin-kriptokoin-com-.jpg
Cuban, ünlü ticaret platformu Robinhood’dan da söz ederek “Robinhood’un ticareti oyunlaştırması pek çok insanın düşündüğünün aksine çok iyi şeyler yaptı,” dedi ve bu platformu kullanarak yatırım yapan küçük yaştaki insanların, düşük bir maliyetle kayda değer bir varlığı olabileceğine dikkat çekti. 20’lerinin başındaki insanların ne öğrenmeleri gerektiğine cevaben ise Cuban, “AI (yapay zeka), AI, AI. Kripto, kripto, kripto. İşte bu,” dedi.

Cuban: Bitcoin, altın gibi bir değer deposudur

Cuban, altın ve BTC yorumlarında da bulundu.  “Bitcoin, tıpkı altın gibi bir değer deposudur. Bitcoin yiyen, uyuyan ve soluyan Bitcoin maksimalistleri, bunun bir rezerv para birimi olduğuna ve fiat çöktüğünde bir beyaz şövalye olarak ortaya çıkacağına inanıyor. Böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum,” ifadelerini kullandı.  Öte yandan “Altın, kıyamete karşı bir korunma, enflasyona karşı bir korunma olarak satılıyor. Salgın gibi gerçekten kötü görünen şeyler olduğunda, gerçekten tepki vermiyor. Bitcoin de aynı şekilde, tamamen bir arz ve talep oyunu,” diyor.
bitcoingold-SP500-1.jpg
Son olarak, belirli bir varlığa (genellikle dolar) sabitlenmiş stablecoin’lerden bahsederek, yetkililerin stablecoin’leri düzenlemek zorunda kalacağını söylüyor. “Orada çok fazla para var. Bu projelerden biri bir Ponzi planı veya sahtekarlık olsaydı, bu önemli bir istikrarsızlık yaratırdı,” dedi. Son olarak, “Blockchain’ler arasındaki bu ölüm savaşındayız. Hepsi hayatta kalamayacak. Tıpkı internetin ilk günlerinde olduğu gibi, başarılarını sağlayan şey gerçekten uygulamalar ve yenilikler olacak,” diyor.

Üst Alt