Son Konu

Cepten İngilizce öğreten proje

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
img id ContentPlaceHolder1imgPicsrc http:bilgilihocamcominternaldatascepteningilizceogretenproje5c2d087ac61bfalign left Cepten İngilizce öğreten proje Elazığ'dan çıktı Fırat Üniversitesi'nde uzak eğitim üzerine incelemeler yapan Nilay Şimşek, cep telefonundan İngilizce öğreten projesiyle gelecek vaad ediyor Her sene 100 lisansüstü eğitim gören gence karşılıksız olarak bahşedilen Turkcell Lisansüstü Burs Programıbirincil meyvelerini vermeye başladı Elazığ Fırat Üniversitesi, bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde uzaktan eğitim alan araştırması yapan Nilay Yıldırım, ilköğretim çağındaki öğrencilere cep telefonu üzerinden İngilizce öğretecek projeyle adından söz ettiriyor CeBIT bilişim Fuarı kapsamında projesi hakkında Türk gazetecilere bilgiler veren Nilay Şimşek, Oyunla bir şeyler öğretmeyi amaçladık Bilgisayarda eğitsel oyunlar geliştiriliyor Fakat cep telefonu ile aynı dilekçe böylece yoktudiyor MEB, SIM KARTSIZ TELEFONA IZIN VERDİ Projeyi edebilmek için Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan izin edinmek gerektiğini gösteren Şimşek, Ulusal Eğitim Bakanlığı SIM kartsız cep telefonlarında bu öğretici oyunun kullanılmasına müsade verdişeklinde konuştu Nilay Şimşek'ın mobil öğrenme uygulaması şu lahza Elazığ'daki, Özel Mustafa Sabuncu İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Şeker İlköğretim Okulu'nda pilot olarak kullanılıyor Yerli fikirlere yardım Turkcell, akademik eğitimini, doktora ve master aşamasına getirmiş olan kişilere destek veriyor Her yıl çok sayıda stajyer bölge şirket, bu stajyerleri kendi projelerine dahil ediyor Bu kişilerden daha sonra Turkcell ekibine katılanlar oluyor Turkcell, burs verilecek öğrencilerin bir fikrinin olmasına dikkat ediyor Şirket, öğrencilere, fikrinin geliştirecek ortam sağlıyor ve fikrini hayata geçirmelerine takviye oluyor Turkcell Kurumsal Iletişim ve İlişkilerden Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Teknoloji konusunda gelecek taahhüt eden gençlerin gelişimini teşvik etmek amacıyla 2007 yılından bugüne 'Turkcell Lisansüstü Burs Programı'nı uyguluyoruzdedi memurlarnet Etiketler : Cep Telefonu sizlere bilgilihocamcom farkıyla sunulmuştur

Üst Alt