Son Konu

Genç Kızın Uygunsuz Görüntülerini Çekti, Videoyu Yayma Tehdidiyle Birlikte Oldu...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-dad4ba920ac000fc1f9548e71dff26cacd335145.jpg

Mersin'de 23 yaşındaki H.G., 18 yaşındaki genç kızın uygunsuz imgelerini gizlice çekti. Akabinde da görüntüyü yayma tehdidiyle genç kızla birlikte oldu. Şantajcının arkadaşları da genç kızı kendilerine çağırdı. Manzaraların yayıldığını öğrenen N.P., savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

Mersin’in Faziletli ilçesinde annesiyle birlikte yaşayan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi N.P., eski erkek arkadaşı H.G.’nin (23) müstehcen manzaralarını gizlice çekerek şantaj yaptığı ve daha sonra da bunları yayınladığı savıyla 2020 Haziran ayında savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

Olay tarihinde 18 yaşından küçük olan genç kızın verilen takipsizlik kararına itiraz etmesinin akabinde dava açılırken, birinci duruşma Mersin 21. Asliye Ceza Mahkemesinde 3 Mart 2021 tarihinde görüldü. Fakat, kuşkulu H.G. askerlik vazifesini yerine getirdiği için duruşmaya katılmadı. Savcılık iddianamesinde, kuşkulu için TCK’nın 226’ncı hususu yeterince cezalandırılması istendi.

'Haberim olmadan imgelerimi çekmiş'

Genç kız, yaşadıklarını anlattı. Kuşkulu ile Şubat 2019’da tanıştıklarını ve duygusal bir bağlantıya başladıklarını belirten N.P., “Sonra beni konutuna götürdü ve o vakit haberim olmadan imgelerimi çekmiş. Daha sonra ben ayrılmak istediğimde ‘Benim meskenime geleceksin, benimle birlikte olacaksın, yoksa herkese ifşa ederim videoyu’ diyerek bana şantaj yapmaya başladı. 2019 Ağustos ayında gittiğimiz bir şenlikte de yeniden şantajla beni meskenine çağırdı ve istismarda bulundu. Sonra arkadaşları bildiri atıp beni bir yerlere çağırmaya başladılar. Hiçbiriyle konuşmadım ve görüşmedim, zira maksatlarını biliyordum. Hepsinden uzak durdum” diye konuştu.

'Cezalandırılmalarını istiyorum'

Şüphelinin Mayıs 2020’de görüntüyü ifşa ettiğini öğrendiğini aktaran genç kız, bunun üzerine haziran ayında savcılığa cürüm duyurusunda bulunarak şikayetçi olduğunu söyledi. Şüphelinin ve ortak arkadaşları M.K.’nin eylül ayında gözaltına alındıklarını lisana getiren genç kız, “Dosyadaki öbür kuşkulu M.K.’nin de görüntüyü ifşa ettiğini öğrendim. Ben bunları kanıtladım. Sonra isimli denetim kararıyla özgür bırakıldılar. Müdafaa kararı aldırttım ancak onu da ihlal ettiler. Takipsizlik kararı verilmesini üzerine itiraz ettik ve itirazımız kabul edildi. Dava açıldı, birinci duruşmaya da gelmediler. Avukatı, şahsın askerde olduğunu söyledi. Asla vazgeçmeyeceğim, hiçbir halde susmayacağım. Ailemin, arkadaşlarımın takviyesiyle bu süreci atlatmaya çalışıyorum. Artık daha dikkatli olacağım. İnşallah ceza alırlar. Cezalandırılmalarını istiyorum. O cezadan ders alsınlar ki, öbür bir bayana, öbür bir çocuğa tıpkı şeyi yapmasınlar” sözlerini kullandı.

Üst Alt