Son Konu

Şaşırtan Öngörüler: Eski Bitcoin Milyoneri, Shitcoin’leri Belirledi!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
peterbitcoinone-1280x720-1.jpg

Halka açık Bitcoin alanındaki çok az insan, kripto piyasalarının emektarı ve popüler “Bitcoin Ne Yaptı” podcastine ev sahipliği yapan Peter McCormack’tan daha fazla etki yarattı. BTC cazibesi çoğu erken kripto kullanıcısında olduğu gibi Peter McCormack’in varlığın Dark Web’de mal ve hizmet alışverişinde kullanılabileceğini keşfettiğinde başladı ve o zamandan beri geriye bakmadı. 2016’da Bitcoin ve Ethereum’a yaptığı yatırımla birlikte 2017’de bir milyoner haline gelen Peter McCormack, daha sonra her şeyi kaybetti.

Kripto eğitim kanalı Cryptonites’ten Alex Fazel ile Peter McCormack’in podcastinin ikinci bölümünde, Bitcoin maximalisti, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, ‘shitcoin’ler ve BTC hakkında daha fazla eleştirisini ve El Salvador başkanı Nayib Bukele ile görüşmesini dile getirdi. Bölüm, kaçırmak istemeyeceğiniz bir bölüm. Biz de Kriptokoin.com olarak bu gösterinin ikinci bölümünden bazı etkileyici alıntıları sizlere sunuyoruz.
BEDF150D6AC01EBBD1CA225B5EFAD6125063E1CC8E46835F65F094E66FAD36D3-1.jpg
Eski BTC milyonerinin tercihi Monero, ancak Ethereum yok mu?

Peter McCormack, “Ben bir tür Bitcoin maxi’yim” sözleriyle başlıyor ve “Demek istediğim, hayatımın işi Bitcoin’e adanmış, tek yaptığım bu” diyerek devam ediyor. Eski Bitcoin milyoneri, Monero’yu (XMR) umursamadığını, teknik olarak o kadar yetkin olmadığı için Monero kullanacağı senaryoları görebildiğini belirtiyor ve bu yüzden Bitcoin ile mahremiyet elde etmesinin şu anda oldukça zor olduğunu, bazı şeyleri satın almak isteseydi, Monero kullanmayı tercih edeceğini söylüyor. Peter McCormack, sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Bazı insanların bildiği gibi Ethereum’dan hoşlanmıyorum. Bir stabilcoin çalıştırmak istiyorsanız, bu diğer Blockchain’lerin bazı faydalarını görüyorum, anlıyorum. Ve stablecoin’ler faydalı olabilir. Bazı ülkelerdeki bazı insanlar sadece Bitcoin değil, doları da istiyorlar.
btc-3.jpg
Eski milyonerin Ethereum ile sorunu ne?

Peter McCormack, “Ethereum ile sorunum, Bitcoin ile rekabet etmeye çalıştığında, bunun için birkaç nedenden dolayı temel bir sorunum var” diyor ve bu sorununa ilişkin şunları söylüyor:

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi parasına sahip olmak istiyorsanız. Ülke bunu yasal para birimi yapmak istiyor ve ülkeler bunu rezerv varlık olarak eklemek istiyor. Biliyorsun, dünyanın her yerinden insanlar onu tutmak istiyor. Paranın zor para olacağına güvenmeniz çok ama çok önemli. Peki bununla ne demek istiyoruz? Yani para politikası (Bitcoin için) değişmeyecek. Hiç değişmedi. 21 milyon token.
kripto-para-toplulugu-ethereum-katili-projeyi-secti.jpg
Bitcoin maximalisti, “Ethereum ile para politikasının birkaç kez değiştiğini biliyoruz. Dünyanın en iyi parasını istiyorsanız, bu değişikliği istemeyin” sözleriyle ilk noktasını beliriyor. Peter McCormack, Ethereum’la ilgili ikinci sorununu şu şekilde açıklıyor:

İkincisi, bunu başarmak için maksimum düzeyde merkezi olmayan olmak istiyorsunuz. Basit olmalı. Bir nodu çalıştırabilmeniz gerekir, herkes bir nodu çalıştırabilir. Ve bunun hakkında bazı tartışmalar olduğunu biliyorum. Ama dürüst olalım, tam arşiv veya node. Bunu yapmayacağım. Yani ETH, BTC ile karşılaştırıldığında sağlam bir para değil. Sadece, öyle değil.
Bitcoin-5.jpg
“Bitcoin dünyadaki en sağlam, en bozulmamış varlıktır”

Eski BTC milyoneri, Shitcoin’lerle uğraşmadığını belirterek Bitcoin’i işaret ediyor:

Sanki ne anlamı var? Bitcoin dünyadaki en sağlam, en bozulmamış varlıktır, bana verebildiğin kadarını ver. Sanki en iyi yatırım, en sağlam para, dünya için en önemli teknoloji hepsi bir arada.

Üst Alt