Son Konu

Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırdı; Yüz Felci Geçirdi, Hayatı Kararı! İşlemi Yapan Doktor Aile Hekimi Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f9ed312a65b4d3b03d9aee144e1867c3cfe3ce21.jpg

Çekmeköy’de gözaltı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra gözleri şişerek yüzü tanınmaz hale gelen bayan, hekim hakkında kabahat duyurusunda bulundu. 

İstanbul’da butik işletmeciliği yapan Banu Yöndenli, gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istedi. Çekmeköy’de 31 Ağustos 2020 tarihinde kendini estetik hekimi olarak tanıtan A.A. isimli doktora giden Yöndenli, süreci yaptırdı. Yapılan sürecin akabinde Yöndenli’nin gözleri balon üzere şişti, yüzü tanınmaz hale geldi. Dolgu sürecinden sonra yüz felci geçiren genç bayana tabipler, yüz felcinin nedeninin gözaltına yapılan süreçten kaynaklanabileceğini söyledi. Geçirdiği dolgu eritme operasyonları nedeniyle aylarca mağdur olan ve 7 ay geçmesine karşın gözaltındaki şişlikler inmeyen Yöndenli, avukatı Ela Tekeş aracılığıyla süreci yapan hekim hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Yöndenli, argümana nazaran operasyonu yapan tabip A.A.’nın aile doktoru olduğunu da öğrendi.

“Şüpheli ‘aile hekimi’ olarak çalışıyor”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan cürüm duyurusu dilekçesinde, kuşkulu Dr. A.A.’nın Çekmeköy’de bulunan bir Aile Sıhhati Merkezi’nde aile tabibi olarak çalıştığı, şüphelinin sıhhat ocağını kendi özel işleri doğrultusunda medikal estetik merkezi olarak kullandığı, dolgu ve botoks süreçlerini burada yaptığı belirtildi. Dilekçede, “Şüpheli, resmi sıhhat ocağını etrafa itimat vermek için kullanmıştır. Uygulamış olduğu süreçte yeterliliği ve uzmanlığı yoktur. Müvekkilim cismen ezaya uğramış ve uzun bir müddet yüzünü saklamak zorunda kalmıştır. Bir daha eski haline dönemeyeceği telaşıyla ruhsal travma yaşamıştır” denilerek, şüphelinin “bilinçli taksirle yaralama” kabahatinden cezalandırılması istendi.

Yaşadığı kuvvetli süreci anlatan Banu Yöndenli, “Gözlerime ışık dolgusu yaptırmak istedim. Bununla ilgili daha evvel botoks yaptırdığım arkadaşıma süreç yaptırdım. Süreç sonrasında çok derecede bir şişme oldu. Bu şişmeler inmedi. Neredeyse 7 aylık bir süreç geçti. Ben daima operasyon geçirdim. Işık dolgusu eritme operasyonları. Her hekim da bu riski alıp yapmadı. Bu süreci güç atlattım. Gözaltımdaki sarkmalardan ötürü tekrardan bir operasyon geçirmem gerekiyor. Şu an onu bekliyorum. Büyük bir kasvet yaşadım” dedi.

“İşlemden sonra yüz felci geçirdim, gözümü de kaybedebilirdim”

Dolgu sürecinden sonra yüz felci geçirdiğini anlatan Yöndenli, “Doktor bana, ‘yüzde 80 yaptırmış olduğun ışık dolgudan ötürü olabilir’ dedi. Yüzümün sol tarafı yüz felci oldu. Bir de bu türlü bir mağduriyet yaşadım. Cürüm duyurusunda bulundum. Gereken cezayı alacak diye umut ediyorum. Ben gözümü de kaybedebilirdim. Bu hususta gerçekten mağdurum. Kaç aydır bununla uğraşıyorum” diye konuştu.

“Belgesi olmadan estetik yaptırmayın” 

Yöndenli, “Herkese söylüyorum, güvendiğiniz her beşere estetik yaptırmayın. Evrakı olmadan muhakkak bunu yaptırmayın. Benim yaptırdığım kişi aile doktoru imiş esasen. Aile hekimiyken ‘estetik uzmanıyım, doktoruyum’ diyerek bana bu süreci yaptı. 2 hafta sonra gözaltı derisini aldırmak zorunda kalacağım. Bu mühlet zarfında esasen hastanede de cerrahla birlikte ışık dolgusu eritme süreci yapıldı. O sayede görebiliyorum ben, gözlerim büsbütün kapalıydı. Bildiğiniz kurbağa üzere geziyordum. Hastane olmadan estetik merkezlerine, hoşluk salonlarına gidip süreç yaptırmasınlar. ‘Ben doktorum’ diye elinde çantayla gezen insanlara katiyen yaptırmasınlar. Ben aile doktoru olduğunu daha sonradan öğrendim. Kendisini hoşluk uzmanı olarak biliyordum. Bir daha hayatta bu türlü bir sürece girmem” dedi. 

Avukatı Ela Tekeş ise, “Estetik uygulamaların bir kısmında çok önemli mağduriyetler yaşandığına şahit olmaktayız. Avukat olarak bana ve ofisimize önemli müracaatlar yapılmaktadır. Mağdur olanların birçoklarının merdiven altı diye tabir edilen uzmanlık ve yeterlilik dokümanı olmayan bireylerce yapılmış yanlışlı ve ziyan doğuran süreçler olduğuna şahit olmaktayız" diyerek hak arama uğraşına devam ettiklerini söyledi.

Üst Alt