Son Konu

Reynmen Türkiye ve Dünya listelerini salladı! Ünlülerden tıklanmaya tepki...

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Içtimaî medya fenomeni Yusuf Aktaş, 2. müziği 'Ela'yı klipli 12 Temmuz saat 19:00'da yayınladı. Müzik saniyeler içinde 10 bin tıklanma ve beğeni aldı. Saat ilerledikçe Reynmen kendi rekorunu bile kırdı. 24 saatte 18 milyona ulaşan tıklanmaya imza attı. Işın Karaca bu tıklanmaların geçersiz olduğuna dair bir paylaşımda bulundu. Karaca'ya İlyas Yalçıntaş'tan destek geldi.

"Derdim Olsun" müziği ile 5 ay evvel müzik piyasasında isminden laf ettiren Reynmen lakaplı içtimaî medya fenomeni Yusuf Aktaş, ikini müziğini da yayınladı.

Up9LP_1563085292_7023.PNG

Ünlü fenomen müziğin yayınlanmasına günler kala "İlk gün 15 milyon izlenmezse Instagram'ı kapatırım" halinde argümanlarda bulunmuştu. Fakat müzik 12 Temmuz saat 19:00'da yüklenir yüklenmez binlerce tıklanma aldı.

ZPVrJ_1563085189_951.jpg

Işın Karaca ve Alyena Tilki üzere müzikçiler her ne kadar tıklanmaların bolt olduğunu ve Youtube'nin bunu denetim etmesi gerektiğini vurgulasa da Reynmen dün akşam itibari ile birinci defa Yerküre müzik listesine yerleşen Türk oldu. Karaca'ya genç müzikçi İlyas Yalçıntaş'tan da destek geldi.

sKzFG_1563173397_3587.jpg

Yalçıntaş, "Bu düzmece tıklanmaların külliyen kimselerin kişisel egolarıyla ilgisi olduğunu düşünüyorum. Bir insan neden müziğinin gerçek kişiler tarafından, organik kişiler tarafından reaksiyon almasını beklemez ki? Bunun tek nedeni şahsî ego ve kişisel gösteriş! Karakterinizle de ilgisi var, ananız ve babanızdan aldığınız eğitim de önemli! Yetiştiriliş stiliniz ve bilinçaltı kompleksleriniz çok önemli" biçiminde açıklamalarda bulundu. 

IÇTIMAÎ MEDYADA ALAY KONUSU OLDU!

Lakin tüm bu muvaffakiyetin yanı sıra Reynmen toplumsal medyada da alay konusu oldu müziğinin mütemadi olarak tıpkı sözlerle tekrarlanmasını birtakım kullanıcılar ti'ye aldı. 

PYD4b_1563085576_181.jpg

Üst Alt