Son Konu

Epic Games Store'a Yakında İstek Listesi Gibi Yeni Özellikler Eklenecek

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Epic Games Store, dün akşam yayınladığı blog bildirisiyle mağazaya (ve launcher yazılımına) Ekim ayı içerisinde eklenen ve yakında gelecek olan özelliklerden bir derleme yaptı.

Öncelikle mağaza arayüzünden bahsedilmiş ve burada hangi oyunların trend olduğunu görebildiğimiz, çeşide ve gayri özelliklere nazaran artık oyun filtrelemesi yapabildiğimiz belirtilmiş. Nitekim de arayüzü kullanmak daha rahat artık.

EGS'ye yakın hengamda eklenecek özelliklerin başında istek listeleri geliyor. Bu sayede mağazada gördüğümüz rastgele bir oyunu istek listemize ekleyecek ve o oyunla ilgili indirim yahut gayrı promosyonlardan da anında haberdar olabileceğiz.

Oyun kütüphanesinin görünümü de değişecek, ızgara görünümündeki görsel dizaynları birebir mağaza ana sayfasındakilere benzeyecek. Şu an yatay dizaynlar kullanılıyor, sonrasındaysa Steam üzere dikey dizaynlarla karşılaşacağız. Oyun kapaklarını gösteren bu tasarım biçimi benim daha çok hoşuma gidiyor.

Diesel%2Fblog%2Foctober-feature-update%2FLBRY-1600x900-60f04ae664f97f93eadf3361cbc3cc5fee6f1640.png

Ayrıyeten OpenCritic ile yapılan işbirliği sayesinde oyun sahifelerinde artık OpenCritic'te yayınlanan incelemeler ve puan ortalaması da görülecek. EGS'de kullanıcı incelemeleri olmadığını düşünürsek en azından oyunların puanları hakkında fikir sahibi olunabilmesi ismine şık bir adım.

Tekrar de bu yeniliklere karşın Epic Games Store'un oyuncu deneyimi açısından kat etmesi gereken daha çok yol var. Bir kez başarımların hala eklenmemiş olması çok büyük eksiklik, neredeyse başka tüm Launcher'larda olan bir şey bu, üstelik zati oyunların muvaffakiyetim listeleri farklılık göstermiyor, yani pratiği sıkıntı bir şey değil. Ancak şimdi oyun içinde ekran imajı alma özelliğini bile eklemediklerini düşünürsek başarımlar için de daha çok beklememiz gerektiğini iddia edebiliriz.

Üst Alt