Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Microsoft, Son Mali Raporunu Yayımladı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Haberleri kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Microsoft, Son Mali Raporunu Yayımladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 55 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Haberleri
Konu Başlığı Microsoft, Son Mali Raporunu Yayımladı
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,873
Tepkime puanı
3
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir ?

Dev şirketler, yerkürenin en kıymetli şirketi olabilmek için kıyasıya bir yarışma halindeler. Haziran ayının artta kalmasıyla birlikte şirketler, mali raporlarını yayımlamaya devam ediyorlar. Artık de Microsoft, yerkürenin en kıymetli şirketi olma ünvanıyla, son donelerini yayımladı. 

Yayımlanan donelere nazaran Microsoft, yalnızca Xbox ve oyun hizmetlerinin satışlarında azalma yaşarken, vesair bütün hizmetlerinde satışlarını ve doğal olarak gelirlerini artırmayı başardı.


Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran oyun ve Xbox konsolların satışında yüzde 10'luk bir düşüş var. Lakin bu düşüş, Microsoft için rastgele bir sorun oluşum etmiyor. Microsoft'a nazaran oyunseverler, şirketin gelecek yıl piyasaya süreceği ve mevcut sürümden dört kat süratli olacağı tabir edilen yeni Xbox'ı bekliyorlar.

Datalara nazaran Microsoft, en büyük gelir artışını bulut hizmeti Azure'da yaşadı. Yayımlanan rapora nazaran Azure'un son üç aydaki gelirleri, yıllık bazda yüzde 68 nispetinde arttı. Lakin bu artış, şirketi pek mutlu etmiş üzere görünmüyor zira Azure'daki gelirler, giderek azalan bir eğriyle yükseliyor.

Microsoft'un Windows, Office, bilgisayar satışları üzere tüm olguları birleştirildiği hengam son üç aylık gelirinin 33.7 milyar dolar olduğu görülebiliyor. 

Açıklanan doneler, Microsoft'un pay senetlerinde de artışa neden oldu. Microsoft'un pay senetleri bu açıklamanın akabinde birkaç saat içerisinde yüzde 1.3 artış gösterdi. Şirketin yekun kıymeti ise 1.05 trilyon dolar oldu. 
 

Yazar: makaleci
Article Title: Microsoft, Son Mali Raporunu Yayımladı
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Oyun 0 36
Y Oyun 0 37
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 25
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 29
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 22
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 27
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 29
makaleci Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 34
makaleci Oyun 0 31
makaleci Oyun 0 76
makaleci Teknoloji Haberleri 0 70
makaleci Teknoloji Haberleri 0 62
makaleci Donanım 0 52
makaleci Cep Telefonları 0 43
makaleci Teknoloji Haberleri 0 48
makaleci Teknoloji Haberleri 0 59
makaleci Teknoloji Haberleri 0 51
makaleci Oyun 0 38
makaleci Bilim Dünyasında Neler Oluyor 0 55
makaleci Oyun 0 47
makaleci Oyun 0 53
makaleci Donanım 0 43
makaleci Oyun 0 76
makaleci Donanım 0 39
makaleci Oyun 0 34
makaleci Cep Telefonları 0 42
makaleci Teknoloji Haberleri 0 37
makaleci Cep Telefonları 0 37
makaleci Teknoloji Haberleri 0 49
makaleci Oyun 0 42

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst