Son Konu

Akşener Kürsüden Andımızı Okuttu: 'Küçüklerini Korumak Yerine, Onlara Göz Dikenler, Elbette Okunmasın İster'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c8cfdd7574827ffed526412b4cf84f1a8bcd516f.jpg

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener partisinin küme toplantısında konuştu. Akşener'in konuşmasından evvel bir kız öğrenci kürsüye çıkarak Andımız'ı okudu.

GÜZEL Parti başkanı Meral Akşener partisinin küme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Danıştay'ın kararının akabinde tekrar gündeme gelen Andımız hakkında açıklamalarda bulunan Akşener toplantı öncesinde bir kıza Andımızı okuttu.

Akşener Andımız hakkında şu açıklamaları bulundu:

• Bu ülkede, Mustafa Kemallere idam fermanı yazanlar oldu. Bu ülkede, milletin meclisinin üzerine ordu gönderenler oldu. Bu ülkede, milletine terörist diyenler oldu.

• Bu ülkede, Andımızı yasaklayanlar oldu. Aslında buna çok da şaşırmıyoruz. Zira onları anlayabiliyoruz. Andımızın kelamları ağır gelenler, elbette andımızı yasaklamak ister. Küçüklerini korumak yerine, onlara göz dikenler, elbette andımız okunmasın ister.
Akşener'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

• Oy hesabı dışında, büyüklerini sayıdan saymanlar, yaş almışına, emeklisine sahip çıkmayanlar, elbette andımız duyulmasın ister. Yandaşını milletinden çok sevenler, yükselme ve ileri gitme ülküsünü içine sindiremeyenler, elbette andımız bilinmesin ister. ‘Büyük Atatürk' dendiğinde, kaşıntı tutanlar, çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, elbette andımız hatırlanmasın ister.

• Bakanlıklarımız içinde, ikisinin isminin başında “milli” sözü vardır. Kafiye olsun diye değildir. Aslında kafiyeli de değildir. Biri Ulusal Savunma Bakanlığı, başkası de Ulusal Eğitim Bakanlığı'dır.
'Kararı uygulayın dedik'

• ‘Yerli ve milliyiz' diyenlerin, aslında ne olmadıklarını göstermesi bakımından da, bir o kadar öğreticidir. Biliyorsunuz, Danıştay'ın 2018 yılında verdiği, ‘Andımız tekrar okutulmalı' kararının akabinde, bu kürsüden birçok kez, ‘Kararı uygulayın' daveti yaptım.

• Sayın Erdoğan ve iktidarı, Cumhuriyet’in kıymetleriyle ve milletimizin kazanımlarıyla arbede etmekten, bir türlü bıkmadı, bir türlü yorulmadı. 

• Milletlerarası bağlantılarda, atılacak her adım, ince hesaplar, isabetli kararlar ister. O nedenle, koca Türkiye Cumhuriyeti’ni, ‘paşa gönlüne göre’ yöneten bir anlayışın, bırakın isabetli adımlar atması, adım atabilmesi bile mümkün değildir.

• Mısır konusunda, birtakım açıklama ve teşebbüsler var. Geçen Cuma da Sayın Erdoğan, artık gelenek haline getirdiği, ‘Cuma sonrası gıybeti’ seansında konuştu. ‘Türkiye’nin Mısır’la münasebetleri, o denli en üst seviyede değil de, şöyle bir ‘tık’ altında sürecek’ dedi…Fesuphanallah… Şu devlet insanı yüküne bakar mısınız? Şu devlet ciddiyetine bakar mısınız? Şahsım diplomasisinden, ‘tık’ diplomasisine terfi ettik. İyi uğurlu olsun
'Damat Bakan da, bakanlığı devrinde bol bol paket açıklardı'

• Daima anlatmaya çalıştığımız gerçek şu; bu iktidar, artık her adımını, yalnızca iktidarını korumak için atıyor.

• Bunun son örneği olarak Sayın Erdoğan, geçen hafta ‘Ekonomide Islahat Paketi’ni’ açıkladı. Beklenenin tersine, açıklama sırasında hem döviz kuru, hem de faizler arttı. Hatırlarsınız, biz bu durumu daha evvel de görmüştük… Damat Bakan da, bakanlığı periyodunda bol bol paket açıklardı. Onun da açıkladığı her pakette, döviz kuru ve faizler artardı. Demek ki, bu durum bir aile geleneğiymiş.

• İktisat artık dikiş tutmuyor, Sayın Erdoğan. Gerçeklerden uzak paketlerine, planlarına, milletimiz artık inanmıyor. Bak şimdiden uyarıyorum; damadın da, çabucak her ay, yeni bir paket açıklıyordu, sonunda paket oldu.

Üst Alt