Son Konu

Gönül Dağı'nın Dilek'i bakın ne yaptı! Gönül Dağı'nın Dilek'i Gülsim Ali İlhan kimdir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
gonul_daginin_dileki_gulsim_ali_ilhan_kimdir_kac_yasinda_nereli_1603101071_3945.jpg

TRT1 ekranlarında bu dönem başlayan Gönül Dağı dizisi adeta birinci kısımdan milyonlarca kişiyi etkilemeyi başardı. Dizinin başrol oyuncusu Dilek'i canlandıran Gülsim Ali İlhan geçtiğimiz gün en çok aranan isimlere yerleşti. Pekala Gülsim Ali İlhan kimdir, Gülsim Ali İlhan kaç yaşında? Gülsim Ali İlhan daha evvel hangi dizilerde oynadı? İşte tüm bilgiler:

TRT1'in çok izlenen dizilerinden Gönül Dağı'nın başrol oyuncusu Gülsim Ali, Pakistan merkezli milletlerarası dokuma devi ile reklam mutabakatı yaptı. Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle Pakistan'da fenomen olan hoş oyuncu, markanın milletlerarası yüzü oldu. Oyuncunun ismini taşıyan MariaBXGülsimAli koleksiyonunun reklam sineması geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da Sait Halim Paşa Yalısı'nda çekildi.

Koleksiyon Pakistan'ın dışında ABD, İngiltere ve Ortadoğu ülkelerinde satışa sunulacak. Gönül Dağı dizisinin ağır çekim maratonu nedeniyle Pakistan'a gidemeyen oyuncunun dizi tatile girdiğinde bu ülkeye giderek çeşitli etkinliklere katılacağı öğrenildi.

GÜLSİM ALİ İLHAN KİMDİR?

Bulgaristan göçmeni olan Gülsim Ali İlhan, çocukluğunda izlediği Türk dizileri sayesinde Türkçeyi daha süratli öğrendiğini söyledi. Ünlü Hollywood yıldızı Jennifer Lawrence'a benzetilen başarılı oyuncu, geçen dönem 4 kısım sonra yayından kaldırılan 'Yüzleşme' dizisinden sonra yeni dönemde TRT 1'de ekrana gelen 'Gönül Dağı' dizisinde 'Dilek' karakteriyle ekranlara geri döndü.

"BİR GÜN DORUĞA ÇIKACAĞIM"

Verdiği bir röportajda, "Bulgaristan'da Türk dizilerini izlerken oyuncu olmaya karar verdim. Birinci işim Türkçeyi uygun formda öğrenmek oldu. Bunun için elimden gelenin en güzelini yapmaya uğraş ediyorum. Günün birinde yaptığım işle anılmak en büyük maksadım. Doruğa çıkacağıma da inanıyorum" tabirlerini kullandı.

GÜLSİM ALİ İLHAN KİMDİR?

24 Eylül 1993 tarihinde Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde dünyaya geldi. Gülsim Ali İlhan aslen Bulgar göçmenidir. Çocukluğunu Bulgaristan'da geçirdikten sonra 2009 yılında 'Super Model Ford Models Bulgaria' isimli hoşluk yarışında birinci oldu. Tıpkı yıl Brezilya'da düzenlenen 'Ford Models Of The World' hoşluk yarışında Bulgaristan'ı temsil etti. Bir mühlet modellik yaptı.

Başşehir Bağlantı Akademisi'nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldıktan sonra 2012 yılında 'Son Yaz Balkanlar' dizisiyle birinci sefer kamera karşısına geçti. Daha sonrasında birebir biçimde ekranlarda pek çok farklı projede yer alarak oyunculuk alanında kendini geliştirmeye devam etti.

GÜLSİM ALİ İLHAN DİZİLERİ
2012 - Son Yaz Balkanlar
2016 - Seddülbahir 32 Saat
2016 - Hanım Köylü
2017 - Diriliş Ertuğrul
2019 - Yüzleşme
2020 - Gönül Dağı

Üst Alt