Son Konu

Cinsel Saldırı Sonrası İntihar Eden Eda Nur'un Son Sözleri 'Bana İnanmayacaklar' Olmuş...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-85a1e9f137e73a333cdf8edf65ab943d4f054909.jpg

Cinsel hücuma uğradığı için polise giderek şikayette bulunan lakin bir sonuç alamadığı için ömrüne son veren Eda Parıltı Kaplan'ın sözü ortaya çıktı. Eda Işık sözünde yarı baygın olduğu için atağa karşı koyamadığını söyledi. Eda Ziya'nın arkadaşı ise "Bana inanmayacaklar" diyerek ağladığını anlattı.

18 yaşındaki Eda Parıltı Kaplan'ın, 31 Temmuz'da karakolda cinsel atak savıyla ilgili verdiği sözü ortaya çıktı. 

DHA'nın aktardığına göre Eda Işık sözünde, Yusuf A. ile 1 hafta evvel toplumsal medyada tanıştıklarını belirterek, "Yusuf G. ile bir cümbüş yerinde buluştuk. Yusuf, kendisini 'Tayfur' olarak tanıtan bir erkek şahsa geldi. Yusuf, Tayfur, ben ve ablam burada oturduk. Ablamın dışında ben, Yusuf ve Tayfur alkol içtik. Bu yerde biraz içtikten bir araçla, Tunalı Hilmi Caddesi´nde faaliyet gösteren ismini hatırlamadığım bir cümbüş yerine gittik. Burada da bir mühlet alkol aldık. Burada ablam Güler, yerin lavabosuna girmişti. Bu esnada Yusuf bana 'iyi değilsin, gel seni meskene bırakayım' dedi. Ben de alkolün tesiriyle kabul ettim. O esnada ablam lavaboda olduğu için ona haber veremedim. Yusuf´un aracına bindik, Yusuf araçtayken, `çok alkollüsün, bu biçimde konuta gitmen uygun olmaz, gel seni otele götüreyim, bir gece orada kal, sabah kendine gelince, konutuna gidersin´ dedi. Ben de alkolün tesiriyle kabul ettim" dedi.

"Karşı koyamadım"

Sözünde 31 Temmuz 01.30 sıralarında otele girdiklerini belirten Eda Parıltı, "Otelin giriş katında bulunan bir odaya gittik. Odaya girer girmez Yusuf bana hiç bir şey söylemeden cinsel tacizde bulunmaya başladı. Benim isteğim olmadan benimle zorla cinsel bağlantıya girdi. Ben alkolün tesiriyle çok fazla reaksiyon gösteremedim. Akabinde Yusuf üstünü giyinerek `kredi kartını unutmuşum alıp geleceğim´ diyerek odadan ayrıldı. Sonra ben uyuyakalmışım. 1 saat sonra Tayfur odaya girmiş, benim haberim yoktu. Bir anda isteğim ve isteğim olmadan Tayfur benimle ilgiye girmeye çalışıyordu. Gücümü toplayarak istemediğimi söyledim. 'Ne yapıyorsun' diye sordum. 'Bir şey yapmıyorum' diyerek `ilişkiye devam etti´. Yarı baygın olduğum için karşı koyamadım, yalnızca kendimi kasabildim. Daha sonra bana kendi telefonunu vererek 'al ablanı orta, taksiye bin ve git' dedi. Bende kendi telefonumu yanıma almamıştım, telefonum çantanın içinde ablamın yanında bulunuyordu. Bunun üzerine ablamı arayıp meskene geleceğimi söyledim. Beni taksiye bindirdi ve 05.00 sıralarında konutuma döndüm. Sonra ablama anlattım ve şikayetçi olduk" dedi.

Soruşturma kapsamında sözü alınan, Eda Ziya'yı otelden meskenine götüren taksi sürücüsünün ise "Eda Parıltı çok sarhoştu ve yarı baygın vaziyette taksiye bindi. Orta ara sayıklayarak, 'Anneme ne söyleyeceğim. Ben bu duruma nasıl düştüm. Ben artık ne yapacağım' diyordu" dediği öğrenildi.

En yakın arkadaşı konuştu

Eda Işık Kaplan ile birlikte 6 yıl birebir sevgi meskeninde kalan yakın arkadaşı S.F. de DHA'ya konuştu. S.F., Eda Ziya'nın 18 yaşına girmesi akabinde sevgi konutundan ayrılarak ablası ile yaşamaya başladığını belirterek, "Eda Işık toplumsal medyada tanınan biriydi. Toplumsal medyadan tanıştığı iki bireyle gece bir cümbüş yerine gidiyorlar. Orada ablası tuvalete gittiğinde Eda'yı kaçırıyor ikisi de. Eda'ya 'ablan meskene gitti' diyorlar. Apart bir oteli varmış. Orada evvel Yusuf G., sonra Mehmet. A. cinsel akında bulunuyor. Eda sabah olunca kendine geliyor ve sonra karakola giderek şikayetçi oluyor. Hepsini bana anlattı. Karakoldan hastaneye gönderiyorlar. Hastane raporunda 'darp, yara, zorlama yok' deniyor. Eda yarı baygın halde. Kendisi de birtakım şeyleri hatırladığını söylüyordu. Daima 'Yarı baygındım, pürüz olamadım, çırpınamadım' diyordu" dedi.

"Bana inanmayacaklar' diyordu"

S.F., Eda Ziya'nın olaydan sonra depresyona girdiğini ve daima uyuduğunu söyleyerek "Sürekli uyuyor ve ağlıyordu. Ona inanmayacaklarından bahsediyordu. 'Bana inanmayacaklar' diye ağlıyordu. İntihar ettiği gün ablası uyuduktan bir saat sonra kendisini 15'inci kattan atmış. Otopsi raporunda intihar olduğu tespit edildi. Ayrıyeten kanında alkol bulundu. Bana ve ablasına her şeyi anlattı. Yetiştirme yurdunda kaldığı için memuriyet bekliyordu. Çalışma hayatına girmeyi bekliyordu. Babalarından kalan emekli maaşıyla abla kardeş geçimlerini sağlıyorlardı" diye konuştu.

Üst Alt